Skip to main content

„`htmlWarner Bros. Reverses Course on ‘Coyote vs. Acme’ After Filmmakers Rebel


Warner Bros Discovery prehodnotila rozhodnutie

Nielen niektorí tvorcovia mali na rozhodnutie svoj názor: „Ako môžete vidieť film a po tom povedať, ‚Toto by sa mi nemohlo stať.'“ Spoločnosť Warner Bros. Discovery rýchlo ako Road Runner prehodnotila svoje rozhodnutie zanechať projekt Coyote vs. Acme. Štúdio súhlasilo s tým, aby režisér Dave Green ponúkal svoj film v štýle živých akcií a animácie ďalším potenciálnym kupujúcim, namiesto toho, aby film opustili a zaradili ho do daňových odpisov. Confirmed, The Hollywood Reporter potvrdil toto. Amazon je v hre o akvizíciu filmu, a jeho prezentácie pre potenciálne kupujúce strany sa uskutočňujú tento mesiac. Prvýkrát o zvrat v rozhodnutí informovala Puck.

Nedávne ukončenie projektov vyvolalo výzvu medzi tvorcami

Rozhodnutie o zastavení projektu nasledovalo niekoľko dní po tom, čo Warner Bros. oznámila, že Coyote vs. Acme sa stane tretím filmom, ktorý bol zrušený krátko pred svojou hotovosťou. Predtým už Warner Bros zrušilo takmer hotové projekty Batgirl a Scoob! Holiday Haunt v auguste 2022. Po zrušení filmov Batgirl a Scoob! sa skupina filmárov s projektmi v štúdiu Warners začala navzájom podporovať a zdieľať svoje nádeje a obavy, ako aj rady a tipy na prechodné obdobie. Málo kto vedel, čo sa so svojim filmom bude diať.

Zrušenie filmu Coyote otriaslo tvorivým komunitám ešte viac než Batgirl a Scoob!, pretože tá bývala prinášala naraz stratégiu, že sa už nič takéto nestane. Podľa zdrojov však po tom, ako sa minulý týždeň objavila správa o zastavení Coyote vs. Acme, niekoľko filmárov odložilo schôdzky, ktoré mali naplánované s Warners. Ale teraz, keď sa zdá, že Coyote nájde inú platformu, filmári sa rozhodli počkať.

Coyote vs. Acme, ďalší na rad chuť verejnosti

Na rozdiel od iných filmov, ktoré Warner Bros zrušila, Coyote vs. Acme bol úplne dokončený a mal testovanú hodnotu v 90. rokoch (medzi filmami, ktoré boli podobne testované, sú víťaz ceny za Najlepší film – Argo, obe filmy Deadpool a prvé The Conjuring). Podľa zdrojov, ktorí film videli – i keď hviezdami filmu sú Will Forte, John Cena a Lana Condor – Coyote vs. Acme je typický film pre zábavu divákov.

Komentáre a názory na film od tvorcov a filmárov

„Coyote vs. Acme je skvelý film“, tweetoval scenárista a režisér BenDavid Grabinski, ktorý spolupracoval s Greenom na filme Happily. „Najlepší svojho druhu od [kedy bolo natočené] Roger Rabbit … Hlavné postavy sú veľmi sympatické. Film je krásne natočený. Animácia je vynikajúca. Koniec troll všetkých na plac. Myslel som, že ​​cieľom tohto biznisu je točiť hitové filmy?“

Po tom, ako bol Batgirl zrušený, začalo sa šíriť niekoľko názorov, ktoré tvrdili, že film bol zrušený preto, pretože nebol dostatočne dobrý. N/DivOver ID=’p5′ Name=’p5’>

„Našou úlohou je chrániť značku DC a to je to, čo budeme robiť,“

Rozhodnutí CEO Warner Bros Discovery CEO, Zaslav, v roku 2022 na investor´skej výzve pár dní po zrušení projektu. Peter Safran sa po zrušení Batgirl stal hlavou DC Studios a komentoval, že tím za filmom bol talentovaný, ale Batgirl „sa nedal uviesť do premiéry“ v jeho vyjadreniach k tlači v januári.

Podpora tvorcov a obavy z osudu filmu

Priatelia Davea Greena z filmového priemyslu sa snažili zabrániť tomu, aby sa o Coyote vs. Acme šírili podobné správy ako o Batgirl. Na pôde Warner Bros. je stále plánované „pohrebne premietanie“ filmu tento týždeň, informovali zdroje. Hoci termín „pohrb“ už nie je primeraný pre projekt, ktorý by mohol nájsť nový život.

Pomoc a spolupráca medzi filmármi

„Neviem, ako môžete vidieť film a potom povedať ‚To by sa mi nemohlo stať,'“ hovorí Brian Duffield, filmár za hulovým hitom No One Will Save You. Duffield nebol zapojený do Coyote vs. Acme, ale je blízkym priateľom Greena a názor na film.

Ohlasy filmárov a možné riešenia

Duffield verí, že Coyote môže priniesť zisk – určite viac ako z daňových odpisov. „Myslím, že Coyote je veľmi podobný Barbie v mnohých aspektoch,“ hovorí Duffield. „Hrajú so symbolmi, rovnako ako Barbie, a robia to veľmi zábavným, populárnym spôsobom.“

Skúsení filmoví producenti uznávajú, že opustenie filmu pre daňové odpisy – a vyhnutie sa nákladom na distribúciu a marketing – môže zlepšiť výsledky za štvrťrok, ale môže to byť jednostranný pohľad pre štúdio, ktoré sa snaží budovať franšízy a portfolio.

Finálna úvaha a situácia Hollywoodu

Damas rozhodnutie nasledovalo po dlhodobom trende Hollywoodu, kedy sa filmové štúdiá začali zaoberať streamovaním, a míňali neuveriteľné sumy na výrobu obsahu, a to najmä na projekty spojené s už známou značkou, ako je Coyote vs. Acme. Niektorí však videli zarputilosť Warner Bros. skôr ako návrat do starých čias, keď štúdia neprihliadali na talenty.

Zaslavova agresívna daňová stratégia by mohla priniesť vážne dilemy a zdržanlivosť od spolupráce s Warners aj napriek zvráteniu rozhodnutí. Zaslav už raz stiahol impopulárne rozhodnutie – potlačenie TCM – po protestoch tvorcov vrátane Steven Spielberg, Martin Scorsese a Paul Thomas Anderson.

Zaujímavé informácie o filme

Zaujímavé je, že dej filmu Coyote vs. Acme sleduje nerozprávajúceho, neúnavne usilovného Wile E. Coyotea, ktorý sa spája s právnikom (Forte) na boj s veľkou korporáciami ACME. Coyote, tak ako v karikatúre, kupuje zariadenia ACME na to, aby zabil Road Runnera, ale tieto zariadenia nikdy nefungujú správne a často náhle vybuchnú. Tretí opustený film spoločnosti Warners je teda príbehom o tých, ktorí prekonávali nástrahy súdnej korporácie, ktorej riadiaci pracovníci si uvedomili, že ich produkt môže nášmu hrdinovi pripraviť tvrdú lekciu.„`