Skip to main content

„`html
Da’Vine Joy Randolph poďakovala svojej publicistke v prejave počas preberania Oscarov

Hviezda filmu ‚Holdovers‘ získala Oscara za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe

Da’Vine Joy Randolph je teraz držiteľkou Oscara. Do nedeľného večera bola jej výhra vo veľkej miere predpokladaným záverom, keďže už získala cenu za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe na cenách BAFTA, Critics Choice, Independent Spirit, Zlatý glóbus a Screen Actors Guild Awards za túto sezónu za jej výkon v retro komédiodrame Alexandra Payneho The Holdovers. Randolph hrala správkyňu jedálne Mary, jednu z trojice protagonistov zanechaných v internátnej škole počas prázdninových prázdnin, ktorá trúchli za smrť svojho syna.

„Tvoj výkon je holdom tým, ktorí pomáhali iným zotaviť sa napriek vlastnej bolesti,“ povedala predstaviteľka Lupita Nyong’o, minulá víťazka Oscara, ktorá predstavila Randolph.

Randolph je teraz prvou zo súčasne deviatich herečiek nominovaných na Oscara pod režíjou Payneho, ktorých sa podarilo premeniť nomináciu na výhru. (Druhým by mohol byť Paul Giamatti, ktorý bol nominovaný v kategórii najlepší herec a jeho výsledok bol oznámený v čase tlače.)

Rodáčka z Philadelphie, ktorá študovala klasickej vokálne výkon a muzikálové divadlo na Temple, skôr než získala svoj magisterský titul na Yale School of Drama, dosiahla slávu po svojom debutu na Broadwayi v roku 2012 v muzikále Ghost: the Musical ako Oda Mae Brown, úloha, ktorá získala Whoopi Goldbergovej Oscara v pôvodnej filmovej verzii a vyslúžila si Randolph nomináciu na Tony.

Randolph začala dostávať chválu aj na plátne, hlavne po jej úlohe ako Lady Reed v Dolemite Is My Name, za ktorú bola nominovaná na cenu NAACP Image Award a vyhrala s African-American Film Critics Association a Black Film Critics Circle.

Od tej doby bola Randolph hviezdou v širokom spektre zaujímavých projektov, vrátane jej pokračujúcej vedľajšej úlohy ako podráždená detektívka vražd v Only Murders in the Building a jej účinkovania ako Mahalia Jackson v Rustin, pre ktorú predviedla dve čísla.

Randolph v prejave ocenila svoju rodinu a podporujúce ženy

Vďaka počas prijímania ceny venovala svojej matke za povzbudenie k absolvovaniu divadelných kurzov po tom, ako sa pôvodne začínala ako speváčka, a všetkým ženám, ktoré ju podporovali a povzbudzovali na jej ceste. „Dlho som chcela byť iná, a teraz si uvedomujem, že musím byť sama sebou,” povedala. „Keď som povedala, že nevidím seba, povedali ste, že to nevadí, vybudujeme si vlastnú cestu.”

Venovala poďakovanie mnohým z týchto žien menovite na javisku, vrátane producentiek Colleen Camp a Barbary Broccoli a agentiek Tracy Brennanovej a Sarah Fargo. Ale jednu osobu nevymenovala, a tou bolo jej publicistka, ktorej vzdala výnimočnú poctu: „Nemáte publicistku ako mám ja. Bola si po mojom boku počas celého tohto obdobia, a som ti večne vďačná.“

Moderátor Oscarov Jimmy Kimmel jej dal šancu po reklamnej prestávke: „Tvoja publicistka potrebuje publicistku,“ poštipkuje si.

Keď sedela na svojom mieste, televízne kamery nezachytili zvuk Randolphovho nadšeného povzbudenia, ale čítanie z pier a IMDb Pro zachraňujú situáciu: Marla Farrell z Shelter PR.„`