Skip to main content

Ventureland spolupracuje s podcastovými spoločnosťami Campside Media a Tenderfoot TV na dokumente a doplnkovom podcaste o boji okolo „Cop City“ v Atlante

Ventureland sa spojil s podcastovými spoločnosťami Campside Media a Tenderfoot TV na novom dokumente a súvisiacom podcaste, ktorý sa zaoberá bojom okolo „Cop City“ v Atlante. Dokument bude preskúmavať politiku, aktivizmus a nepokoje, ktoré obklopili vývoj 85-akrovej policajnej a požiarnej tréningovej stredisky, ako aj smrť mladého aktivistu Manuela „Tortuguita“ Terana.

Zaoberanie sa „Cop City“ je zrkadlením politickej a sociálnej situácie v mestách po celých USA

„Rozprava o ‚Cop City‘ je mikrokozmou toho, čo sa deje v mestách po celých Spojených štátoch,“ hovorí spoluzakladateľ Campside Matthew Shaer. „Spája všetky tieto rôzne diskusie: o rase, o polícii, o mestskom vývoji a environmentálnych zdrojoch. Som presvedčený, že Atlanta v roku 2023 je najzaujímavejším mestom v USA a v Atlante neexistuje žiadny príbeh, ktorý by bol fascinujúcejší alebo výrečnejší ako príbeh ‚Cop City‘.“

Oscarom ocenený spoluzakladateľ Venturelandu, John Battsek, vníma spoluprácu na tomto dokumente ako vzrušujúci projekt.

Adam Hoff zo štúdia Campside, ktoré stojí za populárnymi a ocenenými podcastmi ako Chameleon: Hollywood Con Queen a Suspect, tiež vyzdvihuje možnosť spolupráce na projekte s Venturelandom.

Spracovanie kontroverzných tém prostredníctvom dokumentu a podcastu

Film a podcast sa budú zaoberať aj smrťou aktivistu Manuela „Tortuguita“ Terana a množstvom protestov, ktoré sa konali voči vybudovaniu tohto tréningového strediska.

Kritika sa sústredila najmä na cenu strediska, ktorá pôvodne bola odhadovaná na 30 miliónov dolárov, ale niektoré odhady hovoria o sume až 90 miliónov dolárov.

Doplnkový podcast je naplánovaný na premiéru v prvom štvrťroku 2024.

Pohľady spoločností Ventureland, Campside a Tenderfoot TV na projekt

„’Cop City‘ odkrýva aktuálny a relevantný príbeh, ktorý ovplyvňuje našu vlastnú komunitu,” hovorí Donald Albright, generálny riaditeľ spoločnosti Tenderfoot TV.

Prezidentka Venturelandu, Ali Brown pochváli integritu, s akou Campside a Tenderfoot pristupujú k tvorbe svojich príbehov.

Zdroj: www.hollywoodreporter.com