Skip to main content

V časoch, kedy mnohé rodiny budú musieť siahnuť po svojich úsporách sa určite oplatí vedieť, ako vám pomôžu rodinné prídavky z Rakúska. Prinášame ďalšie užitočné informácie pre všetkých, ktorí pracujú v Rakúsku a sú subjektom sociálneho poistenia, čím im vzniká nárok na rodinné prídavky.

Práca v Rakúsku láka mnohých občanov Slovenska najmä z prihraničných oblastí. Za vyššou výplatou sa ale do Rakúska oplatí vycestovať takmer zo všetkých kútov Slovenska. Výhody práce v Rakúsku zďaleka nespočívajú iba vo vyššej mzde. Ale ak sa stanete subjektom sociálneho poistenia, tak aj vo vyšších sociálnych dávkach. Patria medzi ne najmä rodinné prídavky, teda Familienbeihilfe, ktoré sa týkajú mnohých slovenských občanov pracujúcich v Rakúsku.

Aká je približná výška rodinných prídavkov z Rakúska?

Rodinné prídavky z Rakúska dostanete na dieťa aj vtedy, ak žije na Slovensku. Čím je dieťa staršie, tým sú prídavky vyššie, na dieťa vo veku 10-18 rokov môžete dostať približne až 128 eur mesačne. To už je suma, ktorá dokáže citeľne vylepšiť rodinný rozpočet, no napriek tomu výška rodinných prídavkov z Rakúska z roku 2019 nemilo prekvapila.

rodinne pridavky z rakuska

Rakúsko totiž s účinnosťou od minulého roka zaviedlo tzv. indexáciu rodinných prídavkov. To v skratke znamená, že rodinné prídavky na deti žijúce mimo Rakúska sú nižšie, ako vtedy, ak dieťa žije v Rakúsku. Za tento postoj Rakúsko doteraz čelí veľkej kritike aj zo strany Európskej únie a hrozí, že sporný zákon o indexácii rodinných prídavkov bude napokon stiahnutý. Po tom by mohlo dôjsť k opätovnému zvýšeniu rodinných prídavkov z Rakúska.

Získajte rodinné prídavky z Rakúska rýchlo a bez starostí

Hľadáte niekoho, kto vám vybaví rodinné prídavky z Rakúska?

TJ-Legal pre vás vybavíme rodinné prídavky z Rakúska, a to až 5 rokov spätne. Vyhnite sa pri podávaní žiadosti chybám. Vydajte sa na najrýchlejšiunajefektívnejšiu cestu k rodinným prídavkom z Rakúska.

Foto: elements.envato.com