Skip to main content

Reel Works oznamuje program filmového festivalu pre rok 2023 (exkluzívne)

Filmový festival Reel Works, ktorý sa koná 18. a 19. novembra v Newyorskom divadle SVA, ponúkne tento rok 42 naratívnych a dokumentárnych projektov od mladých tvorcov vo veku od 14 do 24 rokov z komunity Reel Works. Kompletný program filmového festivalu Reel Works pre rok 2023, ktorý oslavuje prácu mladých nadchádzajúcich filmárov, bol práve zverejnený.

Viac ako 85 percent filmov zastúpi tvorcov BIPOC a alebo LGBTQ+

Na festivale sa predstaví 42 naratívnych a dokumentárnych projektov, pričom viac ako 85 percent predstavených filmov je od tvorcov BIPOC a alebo LGBTQ+. Druhý ročník festivalu opäť ponúkne projekty od filmárov vo veku 14 až 24 rokov z komunity Reel Works. Sem patrí aj originálna tvorba vytvorená v rámci bezplatných programov neziskovej organizácie Documentary a Narrative Lab spolu s premiérmi filmov z prvého ročníka letnej dielne Supported Summer Lab, ktorá podporuje neurodivergentné deti v rozvíjaní ich vlastných originálnych filmov.

Podpora rozmanitosti vo filmovej tvorbe

Pripravovaný festival je súčasťou širšej misie Reel Works, ktorej cieľom je inšpirovať, mentorovať a školiť rôzne generácie filmárov prostredníctvom bezkonkurenčného vzdelávania v oblasti umenia a rozvoja pracovnej sily, vrátane bezplatných programov pre tvorbu filmov, individuálneho mentorovania a každoročného školenia pre študentov.

Kurátorstvo zamerané na zastúpenie

„Reel Works je na čele práce, ktorá zabezpečuje, že filmový priemysel zastupuje množstvo rozmanitých talentov,“ uviedla Stephanie Walter, spoluzakladateľka a hlavná programová riaditeľka Reel Works. „- Kurátorská práca pre filmový festival, ktorý zosilňuje hlasy podzastúpených komunít, je niečo, čo nás obzvlášť nadchýna. Vynikajúco sa tešíme, že ich prácu môžeme osláviť a zdielať s novými divákmi.

Porota festivalu pre rok 2023

Porotu pre rok 2023 tvoria Greg Boustead, zakladateľ Sandbox Films a producent filmov, ktorý získal ceny Emmy a Peabody, hollywoodska castingová režisérka a producentka Patricia DiCerto, filmový kritik David Edelstein, globálny riaditeľ pre Connected TV a Streaming v YouTube v Google Matt McDonald, filmár Roger Mancusi, zakladateľ a kreatívny riaditeľ spoločnosti Fair Oaks Entertainment, zakladateľ a editor-in-chief Film Stage Jordan Raup a digitálny riaditeľ GoldDerby Christopher Rosen.

Kompletný program filmového festivalu Reel Works

Niektoré z filmov, ktoré sa predstavia na festivale:

  • 540 – Réžia Haochen Huang
  • […]

Zdroj: hollywoodreporter.com