Skip to main content

Saudskoarabská fantasy romantika ‘HWJN’ otvoria Filmový festival pri Červenom mori

Film, ktorý bol adaptovaný z románu pre mládež a rozpráva o dobrosrdečnom džinovi, sa stane prvým miestnym filmom, ktorý rozšíri drapérie Saudskoarabského festivalu.

HWJN na festivale

Filmový festival pri Červenom mori sa otvorí miestnym Saudskoarabským filmom po prvý krát a Yasir Al Yasiri so svojou fantasy romantikou HWJN zaháji tretie ročník tohto jeddského podujatia dňa 30. novembra.

HWJN je adaptáciou z najlepšie predávaného fantasy románu pre mládež od Ibraheema Abbasa. Tento film kombinuje arabské folklórne prvky a moderné témy do príbehu, ktorý sa odohráva v súčasnej Jaddě. Hlavný hrdina džin (Baraa Alem) absolvuje epos o získanie svojho dedičského práva. Na ceste stretáva a vytvára neočakávané romantické puto so Sawsan (Nour Alkhadra), mladou študentkou medicíny. HWJN, ktorý bol už predtým ohlásený ako jeden z filmov súťažiace na festivalu v sekcii Arabské hľadisko, je jedným z najväčších projektov realizovaných podľa produkčného partnerstva z roku 2018 medzi regionálnymi gigantmi Image Nation Abú Zabí, MBC Studios a VOX Studios.

Príbeh a Tvorcovia

“Príbeh HWJN je veľkolepá romanza zasadená do dobrodružstva a kultúry, ktorá rezonovala u viac ako miliónov ľudí v Saudskej Arábii a mimo nej,” povedal Yasiri, iracký režisér, ktorého predchádzajúce filmy zahŕňajú Shabab Sheyab a 122. “Filmová adaptácia tohto obľúbeného románu bola mimoriadnou cestou a pre regionálne kino významným úspechom. Pre nás je nesmierne dôležité otvoriť tento ročník Filmového festivalu pri Červenom mori v jedde, meste, kde sa narodil príbeh HWJN a ktoré zohráva kľúčovú úlohu v naratíve. Táto premiéra je nielen holdom ceste filmu, ale aj živej kultúře a histórii Jiddy, ktorá nás nesmierne inšpirovala.“

HWJN bol spolunapísaný Yasirim, Ibraheemom Abbasom, Sarah Taibah a Hussamom Alhulwahom, výkonným producentom bol Majid Al Ansari (Zinzana) a Saad Al Albutaily (Cherry) a produkoval ho Yasiriho produkčná spoločnosť, Axx productions. Kniha bola publikovaná spoločnosťou Yatakhayaloon, ktorú založili Yasser Bahjatt a Ibraheem Abbas.

O festivale

Inauguračná edícia Filmového festivalu pri Červenom mori mala byť pôvodne otvorená Saudskoarabským filmom – Knihou Slnka – už na začiatku 2020. Avšak bol to jeden z prvých podujatí, ktoré boli odložené kvôli pandémii COVID-19 a keď sa festival nakoniec konal v decembri 2021 otváral ho Cyrano od Joea Wrighta.

Filmový festival pri Červenom mori v roku 2023 sa uskutoční od 30. novembera do 9. decembra.

Zdroj: The Hollywood Reporter