Skip to main content

Režisérka filmu ‘The Marvels’ Nia DaCosta sa otvorene rozpráva o radách, ktoré dostala od Jamesa Gunna a Tessa Thompson

Režisérka najnovšieho projektu Marvel Studios tvrdí, že najprv sa obrátila na svoju častú spolupracovníčku Tessu Thompsonovú, keď dostala prácu.

Kedyž bola Nia DaCosta oslovená, aby natočila film The Marvels, už mala za sebou skúsenosti so štúdiom vďaka filmu Candyman z roku 2021. To však neznamená, že by sa neporadila so svojimi priateľmi pred tým, ako sa pripojila k obrovskej mašinérii Marvel Cinematic Universe. DaCosta sa porozprávala s veľkým počtom režisérov z Marvelu, medzi nimi aj s Ryanom Cooglerom z Black Panthera, Chloé Zhao z Eternals a Destinom Danielom Crettonom z Shang-Chi a Legend of the Ten Rings.

Poradenstvo kolegov

„Porozprávala som sa s mnohými režisérmi Marvelu,“ hovorí DaCosta magazínu The Hollywood Reporter. „Je to taký špecifický zážitok a robia filmy takým jedinečným spôsobom, bolo naozaj super získať nejaké vnútorné informácie.“ Medzi všetkými, s kými hovorila, bola podľa Nia DaCosta najviac nápomocná rada od Jamesa Gunna, režiséra Strážcov galaxie.

„Skutočne naštudoval, čo robíme a aké to je náročné,“ hovorí DaCosta. „Akoby preformuloval, ako sa na to dívaš.“

Tessa Thompson bola prvou oslovenou

Rozhovor viedla aj so svojou priateľkou a častou spolupracovníčkou Tessou Thompsonovou, ktorá účinkuje v DaCostinom filme Little Woods a v nadchádzajúcom filme Hedda, a hrá Valkyrie v MCU.

„Tessa bola prvou osobou, s ktorou som sa rozprávala. Od Tessy som … chcela vedieť všetky klebety o Kevinovi Feigem. Rekla som jej, ‚je najhorší? Chystá sa ma trápiť počas natáčania filmu?‘ “ vysvetľuje DaCosta. „Len odpovedala, že je to skutočne skvelý chlap, ktorý sa naozaj stará, čo bolo veľmi upokojujúce.“

Výzvy pri nakrúcaní zápasových scén

DaCosta pri filme The Marvels čelila výzve natáčania zápasových scén, pri ktorých sa jej tri protagonistky vymieniajú medzi sebou vždy, keď všetky použijú svoje schopnosti.

„Jedna z mojich obľúbených sekvencií je prvý veľký boj, kde sa všetky premenia a nevedia, čo sa deje,“ hovorí DaCosta o scéne s Captain Marvel Brie Larson, Ms. Marvel Iman Vellani a Capt. Monica Rambeau odobratom Teyonah Parris. „Snažila som sa byť čo najpresnejšia na strane s tým, kto ide kam, kde sme, keď niekto prepína alebo vypína.“

Spolupráca s herečkami

DaCosta hovorí, že jeden z najlepších okamihov na place bolo, keď sa všetky tri hviezdy konečne zišli. „Pretože ich vzťahy sú také špecifické, ako keď sa Monica a Carol stretnú prvýkrát, je to obrovské,“ hovorí DaCosta. „Stretnutie Kamaly a Carol je obrovské, pretože Kamala ju obdivuje a potom, keď sú spolu všetky tri, toho je veľa … je to naozaj niečo špeciálne.“

DaCosta tiež vysvetľuje, akým prínosom bola pre film Iman Vellani, hviezda Ms. Marvel, ktorá je zároveň fanúšičkou Marvelu.

„Je nesmierne profesionálna … bola pripravená, je inteligentná, je kreatívna, má skvelé ad libitum a má skvelé návrhy … zároveň keď prišiel prvýkrát na natáčanie Sam Jackson, skrývala sa za mnou,“ spomína DaCosta. „Myslela som, že si robí srandu, ale bola skutočne stresovaná z toho, že ho stretne. Bolo skutočne úžasné to vidieť. Táto nadšenosť je tak nákazlivá a pripomína nám všetkým, prečo sme tu.“

Film, ktorý sa otvára tento víkend, zarobil v čtvrťok na prehliadkach 6,6 milióna dolárov.

Ďalšie informácie

Prihláste sa na denné spravodajské e-maily od THR a sledujte prvé novinky!

Zdroj