Skip to main content

Druhý diel filmu Dune sa posúva o 2 týždne dopredu v marci

Dune: Part Two prichádza trochu skôr, ako sa čakalo. Warner Bros. a Legendary teraz uvedú film 1. marca 2024. Je to o dva týždne skôr ako pôvodný dátum 15. marca 2024.

Zmena premiéry

Zmena nastala potom, ako Universal posunul Goslingov film The Fall Guy z 1. marca na 3. mája, čím vznikla medzera, ktorú divadelní majitelia žiadali, aby Dune vyplnilo. Warner a Legendary dúfajú, že nový dátum priláka nejaké publikum na jar s prázdninami. Rovnako ako Universalov Oppenheimer, ktorý ťažil z prehrávania vo formátoch premium, ktoré sú pre divákov drahšie, Dune bude dostupný v rôznych formátoch vrátane IMAX a IMAX 70 mm.

Pozadie

Je to malé útočište pre fanúšikov filmu Dune, ktorí očakávali, že projekt sa otvorí skôr tento mesiac, ale bol odložený kvôli hercom, pretože Warner a Legendary nechceli film uvolniť bez prospechu hviezd ako je Zendaya a Timothée Chalamet, ktorí by ho mohli propagovať. Prvý Dune bol uvedený za náročných okolností – uprostred pandémie a s premiérou v rovnaký deň na HBO Max – preto bolo dôležité uvoľniť tento pod čo najnormálnejšími okolnosťami.

Režisér a obsadenie

Film opäť režíruje Denis Villeneuve, s novými tvárami vo franšíze, vrátane Austina Butlera, Florence Pugh, Christophera Walkena a Léa Seydoux. Medzi návratové členy obsadenia patria Rebecca Ferguson, Dave Bautista a Josh Brolin.

Ak sa všetko podarí, Villeneuve povedal, že by rád natočil ešte jeden film Dune, aby uzavrel svoj čas na franšíze, adaptáciu diela sci-fi autora Franka Herberta.

„Prvá časť je skôr kontemplatívny film. Druhá časť je akčný, epický vojnový film. Je to oveľa hustejšie. Navštívili sme všetky nové lokality,“ povedal Villeneuve na CinemaCon v apríli. „Nežiadala som si pocit opakovania. Sú tu všetky nové sady. Všetko je nové.“

Zdroj: The Hollywood Reporter