Skip to main content

Predplatitelia ušetria, no budú sa musieť vzdať sledovania bez reklám, 4K kvality a offline sťahovania.

HBO Max oficiálne spustil možnosť streamovania s reklamami. Nový plán stojí 10 $ mesačne (8,22 €), takže v porovnaní s bežným plánom (15 $/12,33 €) predplatitelia ušetria 5 $ (4,11 €). Predstavenie sledovania s reklamami bolo celkom prekvapivé, pretože prémiové streamovanie bez reklám je v podstate celou pointou HBO Max. No spoločnosť to odôvodnila tým, že obsah reklám na platforme bude „elegantný“ a „ohľaduplný“ voči používateľom.

„Reklamy sú overenou metódou, ako znížiť náklady na skvelú zábavu a osloviť širšie publikum,“ vyjadril sa výkonný viceprezident a generálny riaditeľ HBO Max Andy Forssell. „Usilovne sme pracovali na vytvorení elegantného a vkusného spôsobu, ako začleniť do streamovania reklamy. Reklamy budú rešpektovať predplatiteľov tohto plánu a ich zážitok zo sledovania a veríme, že plán bude prospešný aj pre našich reklamných partnerov.“

Predplatiteľom budú chýbať niektoré prémiové funkcie HBO Max

S nižšou cenou prichádza aj niekoľko obmedzení. Spoločnosť minulý rok predstavila 4K streamovanie počas premiéry Wonder Woman 1984, no kvalita streamovania sa v lacnejšom pláne vyšplhá len na 1080p. Netflix má podobné obmedzenia v lacnejších plánoch.

Filmy a seriály navyše nebudú k dispozícii na offline prezeranie a používatelia si nebudú môcť pozrieť filmy súčasne s ich premiérou v kinách. Predplatitelia si budú môcť tituly pozrieť, ale až po skončení obdobia ich uvedenia v kinách. Každý používateľ lacnejšieho plánu bude mať prístup k originálnym titulom od HBO.

Spoločnosť WarnerMedia sa na tlačovej konferencií vyjadrila, že reklamy budú trvať maximálne štyri minúty a neobjavia sa častejšie ako raz za hodinu. Počas pozerania originálnych filmov a seriálov od HBO na reklamy nenarazíte. Je to rozumný krok zo strany spoločnosti WarnerMedia, keďže takto si lepšie udrží vzťahy s talentovanými autormi a tvorcami. Spoločnosť sa tiež vyjadrila, že čím dlhšie budú predplatitelia používať službu, „tým viac budú reklamy prispôsobené každému používateľovi a ich formát bude inovatívny.“ Plán s reklamami až od 35 značiek sa spúšťa tento mesiac.

Originálny obsah od HBO je hlavným lákadlom pre potenciálnych používateľov. Keďže tieto tituly zostanú bez reklám aj v lacnejšom pláne, bude zaujímavé sledovať, ako sa zmení počet predplatiteľov HBO Max v najbližších mesiacoch. Predplatitelia, ktorí sledujú veľa originálneho HBO obsahu sa môžu rozhodnúť ušetriť a zvoliť si tento lacnejší plán.

Titulný obrázok: theverge.com

Summary
HBO Max prichádza s novým lacnejším predplatiteľským plánom
Article Name
HBO Max prichádza s novým lacnejším predplatiteľským plánom
Description
HBO Max oficiálne spustil možnosť streamovania s reklamami. Nový plán stojí 10 $ mesačne, takže v porovnaní s bežným plánom predplatitelia ušetria 5 $.
Author
Publisher Name
uploading.sk
Publisher Logo