Skip to main content

V novom videu YouTube kanálu iFixit si môžeme všimnúť, ako veľmi sa zariadenia zvnútra podobajú.

Technici kanálu iFixit v najnovšom videu rozobrali zariadenia iPhone 12 a iPhone 12 Pro a zistili, že sa zariadenia zvnútra veľmi podobajú. Prišli aj na to, že displeje a aj batérie s kapacitou 10,78 Wh sú vymeniteľné.

rozobraty iphone 12

Vľavo iPhone 12, vpravo iPhone 12 Pro; zdroj: theverge.com

Keď odstránili kryt fotoaparátu zistili, že na miestach, kde má model 12 Pro teleobjektív a LiDAR senzor sa na zariadení iPhone 12 nachádza plastový medzikus. Oba modely majú širokouhlý fotoaparát s rozlíšením 12 MP.

Technici z iFixit skúmali aj röntgenové snímky oboch smartfónov (zabezpečené spoločnosťou Creative Electron). Tie odhalili pole pre bezdrôtové nabíjanie pomocou MagSafe adaptéra. iPhone 12 Pro má rám z nehrdzavejúcej ocele. To sa na snímkach ukazuje ako čierny okraj (iPhone 12 má hliníkový rám).

iphone 12 bez krytu

Vpravo: iPhone 12 Pro; zdroj: theverge.com


Viac o tom, aké novinky priniesol nový iPhone 12 sme opísali v našom článku: iPhone 12: všetko čo vieme o nových smartfónoch Apple 2020 s 5G sieťou


Čo sa týka opraviteľnosti, technici z iFixit dali iPhonom skóre 6 z 10. Zariadenia majú mnoho skrutiek, na ktoré musíte dávať pri opravovaní pozor (čo je podľa technikov z iFixit lepšie ako lepidlo). Zlepšená odolnosť voči vode by mohla skomplikovať niektoré opravy, ale zmenší pravdepodobnosť, že budete musieť zariadenie z tohto dôvodu opravovať. Najväčším sklamaním je, že na prednej a aj zadnej strane zariadení je sklo, čo zvyšuje pravdepodobnosť poškodenia pri spadnutí.


Zdroj: https://theverge.com/, https://pixabay.com/