Skip to main content

Už dlho odkladáte vytvorenie webu pre vašu firmu, pretože si myslíte, že to bude príliš zložité? Nemajte strach. Tvorba WordPress webu nie je žiadna veda. Aj začiatočníci dokážu vytvoriť stránku do 30 minút. Stačí vám týchto päť krokov:

1. Zvoľte názov domény

Výber názvu domény je jednou z najdôležitejších častí tvorby webu, pretože podľa neho vás budú môcť návštevníci nájsť. Môže byť lákavé vybrať vtipný názov, no v prvom rade by ste mali myslieť na to, ako bude reprezentovať vašu značku.

Napríklad doména „zahradnictvomrkva.sk“ je vhodnejšia ako „petermrkvasadistromy.sk“, pretože používatelia s väčšou pravdepodobnosťou napíšu do prehliadača dopyt podobný prvej možnosti.

2. Vyberte si poskytovateľa webhostingu a balíček

Potom, ako si vymyslíte názov domény, budete si ho musieť kúpiť a vybrať si webhostingovú službu, ktorá bude vyhovovať vašim potrebám. Keďže používate WordPress, najlepšie bude ak si vyberiete poskytovateľa, ktorý ponúka webhosting špeciálne pre WordPress stránky. Týmto spôsobom si môžete kúpiť názov domény a hostiteľskú službu od rovnakého poskytovateľa. Potom si už len vyberiete vhodný balíček.

3. Nainštalujte WordPress a vyberte si tému

Využite automatickú inštaláciu, ktorú poskytuje každý dobrý webhosting alebo si nainštalujte WordPress manuálne. Návod na manuálnu inštaláciu nájdete na stránke WordPress Slovensko. 

Vybrať si tému webu je jednoduché – stačí zvoliť možnosť „Vzhľad“ a prezrieť si dostupné témy. Ak si to rozmyslíte, môžete sa vždy vrátiť a zmeniť ju.

tvorba wordpress webu

Prečítajte si tiež: Ako zapnúť a vypnúť Zoom audio upozornenia?


4. Naučte sa ovládať WordPress a zvoľte pluginy

WordPress sa ovláda pomocou „Nástenky“. Predstavuje back-end webu. Slúži na ovládanie toho, čo uvidia návštevníci webu. Prejdite si celou ponukou a preskúmajte funkcie a pluginy, ktoré budete používať najčastejšie.

5. Upravte web podľa vašich predstáv

Môžete si zvoliť z rôznych farieb, štýlov písma a špeciálnych prvkov, ktoré vás najlepšie vystihnú. 

  • Ešte raz si prezrite témy. Sú tam bezplatné aj platené možnosti.
  • Upravte farby témy, zvoľte vhodné hlavičky a tlačidlá odkazujúce na sociálne siete.
  • Pridajte obrázky, vďaka ktorým návštevníci lepšie spoznajú vašu firmu.
  • Pridajte kontaktné informácie.

Nezabudnite nastaviť službu Google Analytics, ktorá poskytuje údaje o návštevnosti. Prepojte web so službou Google Search Console, aby ste sa uistili, že neobsahuje chyby.

Ak napriek týmto radám je pre vás tvorba wordpress webu náročná, neváhajte sa obrátiť na odborníkov z digitálnej agentúry Lighthousems Media Solutions.


Zdroj: pixabay.com, bluehost.com

Summary
Ako vytvoriť web cez WordPress
Article Name
Ako vytvoriť web cez WordPress
Description
Tvorba WordPress webu nie je žiadna veda. Aj začiatočníci dokážu vytvoriť stránku do 30 minút. Stačí vám týchto päť krokov:
Author
Publisher Name
uploading.sk
Publisher Logo