Skip to main content

Niektoré z najväčších hviezd Hollywoodu sa dnes večer stretnú v Dolby Theatre na 96. ročníku udeľovania Cien Akadémie. Je to znamenie, že sa veci začínajú vraciať do normálu po niekoľkomesačných štrajkoch spisovateľov a hercov z minulého roka.

Okrem oznámení o ocenených uvidíme aj vystúpenia niekoľkých umelcov – vrátane Ryana Goslinga. Ak chcete vidieť, čo ponúka tohtoročný ceremoniál a zároveň zistiť, ktorý film si odnesie najviac Oscarov, tu je niekoľko informácií, ako sa môžete naladiť.

Kedy sa ceny Oscar začínajú?

Ceny Oscar sa začínajú v nedeľu 10. marca 2024 a budú vysielané od 19:00 ET / 16:00 PT do 22:00 ET / 19:00 PT.

Kde môžem sledovať ceny Oscar?

Ak máte káblovú alebo satelitnú televíziu, môžete sledovať Ceny Akadémie na svojej miestnej stanici ABC. Na Oscary sa môžete naladiť aj na webovom sídle alebo aplikácii ABC po prihlásení prostredníctvom vášho televízneho poskytovateľa.

Ak nemáte káblovú televíziu, môžete sledovať ceny Oscar s predplatným Hulu + Live TV, YouTube TV, Fubo alebo DirecTV Stream. Ak sa nachádzate mimo USA, môžete skontrolovať tento zoznam staníc, ktoré vysielajú Oscara podľa krajiny.

Kto bude moderovať ceny Oscar?

Jimmy Kimmel bude aj tento rok moderovať Oscary už druhý rok po sebe. Toto bude jeho štvrtý moderátorský výkon, keďže ceremoniál viedol už v rokoch 2017 a 2018.

Pri prezentácii tohtoročných cien uvidíme aj niekoľko celebrit. Očakávať môžete, že na scénu vystúpia Nicolas Cage, Michelle Yeoh, Octavia Spencer, Al Pacino, Jennifer Lawrence, Zendaya, Matthew McConaughey, Ke Huy Quan, Dwayne Johnson a mnoho ďalších.

Aké sú tohtoročné nominácie?

Tento rok je 10 nominácií na najlepší film, vrátane Barbie, Oppenheimer, Killers of the Flower Moon a Poor Things. Zatiaľ čo Bradley Cooper, Paul Giamatti, Cillian Murphy, Lily Gladstone, Carey Mulligan a Emma Stone sú nominovaní na ceny v kategóriách najlepší herec a herečka.

Celý zoznam nominácií môžete vidieť tu.

Čo by som ešte mohol očakávať?

Jedným z najvzrušujúcejších momentov na udeľovanie cien Akadémie sú vystúpenia a tohto roku ich bude celkom pár:

Ryan Gosling a DJ Mark Ronson: „I’m Just Ken“ z filmu Barbie
Billie Eilish a Finneas O’Connell: „What Was I Made For?“ z filmu Barbie
Becky G: „The Fire Inside“ z filmu Flamin’ Hot
Scott George a Osage Singers: „Wahzhazhe (A Song For My People)“ z filmu Killers of the Flower Moon
Jon Batiste: „It Never Went Away“ z filmu American Symphony

Oscary budú mať tiež podľa The Hollywood Reporter päť minuloročných víťazov za najlepšieho herca a herečku, ktorí predstavia nominantov v oboch kategóriách, podobne ako formát, ktorý bol naposledy použitý v roku 2009.