Skip to main content

Ak ste sa nedávno prihlásili do svojho účtu Google, mohli ste vidieť odkaz, že „čoskoro príde nový vzhľad“, a teraz Google predvádza „modernejší vzhľad a pocit“ svojej novej prihlasovacej stránky.

Samozrejme, ak sa vám snímka obrazovky zdá neuveriteľne povedomá, je to preto, že je prevažne rovnaká ako tá stará. Kroky pri prihlasovaní sú všetky rovnaké, okrem toho, že teraz prešli ľahkým redizajnom v štýle Material Design a sú usporiadané horizontálne, čo lepšie funguje na rôznych type obrazoviek, vrátane veľkých a širokých, ako sú tie, ktoré sa nachádzajú v Pixel Fold alebo Pixel Tablet.

Obrázky starej a novej prihlasovacej stránky. Obrázok: Google

Je tiež stále pripravená vyzvať používateľov na zadanie hesla, prechodových kľúčov alebo iného overenia, presne ako tá stará – Google ešte úplne neodmieta používanie hesiel.

Celkovo by táto zmena mala byť menej kontroverzná než iné zmeny Google, na ktoré sme sa doteraz stretli, ako napríklad všetky produkty, ktoré už prestali podporovať alebo redizajnované rozhranie Gmailu. Ale či sa vám to páči, alebo nie – o tejto nemáte na výber, ako je vysvetlené na stránke s často kladenými otázkami. Admini Workspace a užívatelia s osobnými účtami Google nebudú mať žiadnu kontrolu nad „postupným“ zavádzaním, ktoré začína dnes 21. februára a má byť dokončené 4. marca 2024. Jediný spôsob, ako by ste po tomto dátume mohli ešte vidieť starú prihlasovaciu stránku, je používanie staršieho prehliadača.