Skip to main content

Funkcia Immersive View napodobňuje prostredie kancelárie alebo auditória.

Aplikácia Zoom prichádza s novou funkciou Immersive View, vďaka ktorej budú hovory pripomínať skutočné pracovné stretnutie. Spoločnosť ohlásila funkciu minulý rok na konferencii Zoomtopia. Teraz je už dostupná pre používateľov platenej (Pro) a aj bezplatnej (Free) verzie aplikácie. Immersive View dokáže fungovať pre 25 účastníkov hovoru.

Immersive View je vylepšené virtuálne pozadie, no miesto toho, aby sa zmenilo len ploché pozadie, táto nová funkcia umiestni účastníkov priamo na realisticky vyzerajúce miesto. Hostiteľ mítingu môže funkciu spustiť rovnakým spôsobom ako sa zapína Speaker View a Gallery View. Zoom automaticky umiestni účastníkov do rôznych virtuálnych prostredí ako napríklad do konferenčnej miestnosti alebo auditória. Hostiteľ stretnutia môže meniť umiestnenie účastníkov.

Hostiteľ môže meniť veľkosť účastníkov, premiestňovať ich alebo zvoliť si vlastné prostredie, ak by mu tie v ponuke aplikácie nevyhovovali. Vo funkcii Immersive View sa dá použiť ľubovoľný obrázok ako pozadie. Zoom sa však vyjadril, že najlepšie výsledky poskytnú obrázky so zhodujúcimi sa vlastnosťami ako typ súboru, pomer strán a rozlíšenie.

zoom immersive view
Zdroj: Zoom

Nová funkcia aplikácie Zoom má isté obmedzenia

Funkcia prichádza aj so zopár obmedzeniami. Ak sa v mítingu stretne viac ako 25 ľudí, prevyšujúci účastníci budú usporiadaní v hornej časti obrazovky. Ak na smartfóne alebo počítači nemáte najnovšiu verziu aplikácie Zoom, Immersive View sa nezapne, ale pozadie sa vráti do predchádzajúcej podoby.

Takže ak nepoužívate najnovšiu verziu aplikácie Zoom a vaši kolegovia použijú Immersive View, budete miesto zaujímavého prostredia vidieť len klasickú mriežku s videami a ostatní účastníci budú mať za sebou čierne pozadie. Nahrávanie mítingu pri použití tejto funkcie má tiež svoje obmedzenia. Nahrávka stretnutia sa uloží v bežnom Speaker View alebo Gallery View a nie vo virtuálnom prostredí.

Aplikácia Zoom sa počas pandémie stala jednou z najpoužívanejších aplikácii na videohovory. No Microsoft Teams a Skype prišli s podobnými funkciami už dávnejšie. Microsoft pridal do oboch aplikácií funkciu s názvom Together Mode už v roku 2020. Účastníci sa môžu stretnúť vo virtuálnom prostredí pomocou počítačového videnia, ktoré dokáže vystrihnúť tváre a plecia, aby sa osoby dokázali lepšie umiestniť v prostredí.

Titulný obrázok: Zoom

Summary
Zoom predstavil novú funkciu Immersive View
Article Name
Zoom predstavil novú funkciu Immersive View
Description
Aplikácia Zoom prichádza s novou funkciou Immersive View, vďaka ktorej budú hovory pripomínať skutočné pracovné stretnutie. Funkciu ohlásili minulý rok na konferencii Zoomtopia.
Author
Publisher Name
uploading.sk
Publisher Logo