Skip to main content

Mnohí odborníci už po nejakú dobu varujú pred nedostatkom ľudských zdrojov v oblasti zdravotníctva. V rámci zdravotníckeho personálu už pritom aj u nás aj v zahraničí chýbajú niektorí lekári experti aj zdravotné sestry, ako aj laboranti či zdravotnícki ošetrovatelia. Po Slovákov pracujúcich na uvedených pracovných pozíciách je pritom vysoký dopyt aj v susedných štátoch, kam ich tamojší zamestnávatelia lákajú skutočne zaujímavými pracovnými ponukami.

Zdravotníci v zahraničí majú dvere otvorené

Aj z ponúk viacerých pracovných agentúr možno vyčítať, že o skúsených slovenských pracovníkov v oblasti zdravotníctva je za hranicami našej republiky veľký záujem. Táto práca pritom patrí medzi náročné povolania, tieto ponuky však bývajú tieto ponuky lukratívne ohodnotené a k bežnému platu, ktorý môže byť aj niekoľkonásobne vyšší, ako majú zdravotné sestry u nás, pridávajú tamojší zamestnávatelia aj ďalšie nemenej zaujímavé benefity. Tento stav však nie je až taký žiaduci, nakoľko profesionálni zdravotníci chýbajú aj na našom území. Je preto na zváženie kompetentných, ako  tu túto pracovnú silu udržať a ponúknuť im také pracovné a platobné podmienky, aby nad možnosťou odísť z krajiny vôbec neuvažovali.

TIP: 

Práca zdravotná sestra a ostatné pracovné ponuky v oblasti zdravotníctva ponúka aj spoločnosť Budúcnosť zdravotníctva na svojej webovej stránke. 

Nedostatok zdravotníckych pracovníkov sa týka všetkých profesií

Zamestnávatelia v oblasti zdravotníctva zhodne potvrdzujú, že nedostatok zdravotníckeho personálu a odborných lekárov sa dotýka všetkých profesií v tomto sektore. Aj v zdravotníctve pritom platí, že každý odpracovaný rok prináša množstvo cenných skúseností a mladší pracovníci sa učia od starších. Tí sa však často sťažujú práve na to, že nemajú svojich nasledovníkov. S uvedenou situáciou v súčasnosti bojujú napríklad detskí a všeobecní lekári, ako aj zubné ambulancia, stomatochirurgia a mnohé ďalšie odborné zdravotnícke pracoviská. Pokiaľ však nenájdu zamestnávatelia v oblasti zdravotníctva správne ingrediencie do receptu, ktorý zaujme nové pracovné sily, nebude podľa zainteresovaných trvať príliš dlho a náš pracovný trh bude v skutočnom probléme. 

TIP: Kvalitné zubné implantáty Bratislava sú dobrým spôsobom, ako nahradiť chýbajúce zuby. Záujemcovia ich nájdu v BA Clinic Dental and Beauty.


Foto: elements.envato.com