Skip to main content

Bezpečnosť pri akejkoľvek práci by mala byť absolútnou prioritou pre každého zamestnávateľa a napokon aj samotného zamestnanca. Na jej dosiahnutie je ale potrebné prijať adekvátne opatrenia a tie začínajú práve od oblečenia. Zistite, prečo sú dôležité reflexné pracovné odevy a pri akých zamestnaniach sú nevyhnutnou súčasťou výbavy zamestnanca.

Pracovné odevy nepodliehajú v takej miere módnym trendom ako iné oblečenie. Je pri ňom dôležité niečo celkom iné. Hlavnou prioritou pri pracovnom oblečení je predovšetkým bezpečnosť, univerzálnosť a v neposlednom rade aj pohodlnosť.

Zamerajme sa tentoraz na bezpečnostné prvky pracovných odevov. V tomto prípade totiž záleží na každom detaile, a to ako z pohľadu použitých textílií a spôsobu ich spracovania, tak aj umiestnenia dodatočných prvkov. Aj zdanlivá drobnosť totiž dokáže pri bezpečnosti v práci poriadne pomôcť.

reflexna bunda

Kto a kedy potrebuje reflexné pracovné odevy?

Základným bezpečnostným prvkom všetkých typov pracovných odevov sú reflexné prvky. Nejde pritom iba o reflexné vesty, ale aj tričká, nohavice, mikiny a montérky. Ich hlavným cieľom je, aby bol zamestnanec viditeľný, a to za každých okolností. Reflexné pracovné odevy sú nevyhnutnou súčasťou výbavy každého zamestnanca, ktorý pracuje v okolí ciest, na stavbách, pri údržbe a tiež v komunálnych službách.

Reflexné pásy umiestnené na pracovných odevoch sú veľmi účinným ochranným prvkom. Vďaka svojmu vyhotoveniu zlepšujú viditeľnosť takto oblečenej osoby až na vyše 200 metrov, čo môže byť v prípade zhoršených podmienok a krízovej situácie rozhodujúce. Reflexné pásy sú na odevoch umiestnené v rôznych častiach, a to ako vodorovne, tak aj zvislo. Zvláštny dôraz je kladený na to, aby boli dostatočne široké a vyhovovali všetkým normám súvisiacim s pracovnými odevmi.

Prejdite si kompletnú ponuku, kde nájdete reflexné pracovné odevy za veľmi priaznivé ceny, a zabráňte zbytočným pracovným úrazom v dôsledku zhoršenej viditeľnosti.


Zdroj: https://odevypracovne.sk/, https://pixabay.com/