Skip to main content

Jar už cítiť vo vzduchu a pomaly začínajú ožívať aj naše záhrady. Kým sa však záhradná sezóna naplno rozbehne, môžeme tento čas využiť na plánovanie väčších zmien a zásahov v našich exteriéroch. Je pritom dôležité zaobstarať si kvalitné pracovné oblečenie, prípadne doplniť chýbajúce náradie. Ak uvažujete o vybudovaní príjemného a kvalitného záhradného sedenia, máme pre tip na drevené terasy s dlhou životnosťou a svoju funkciu si splní aj profesionálne uložená asfaltová hydroizolácia

Pracovné oblečenie (pracovní oblečení) pre milovníkov záhrady

Hlavnou funkciou akéhokoľvek pracovného oblečenia je ochrana ľudského tela pred zranením a poškodením. Kvalitné pracovné oblečenie (pracovní oblečení) preto musí byť funkčné a s ohľadom na dĺžku jeho nosenia musí byť aj pohodlné. Pracovné odevy by v prvom rade mali zabezpečovať bezpečnosť pri práci a zodpovedať príslušným normám. Musí byť vyrobené z odolných materiálov, a to najmä na exponovaných miestach. Kvalitné pracovné oblečenie by nám vždy malo dobre slúžiť v akýchkoľvek pracovných podmienkach s ohľadom na oblasť, do ktorej je určené. Široký výber kvalitných pracovných odevov, obuvi a doplnkov nájdete v eshope www.monterkovo.cz.

Drevené terasy s dlhou životnosťou a nadčasovým dizajnom

Záhrada je miestom, ktoré mnohým majiteľom poskytuje nielen výživné plody a nádherný pohľad na kvetiny a zeleň. Je to zároveň priestor, ktorý využívame aj na oddych a neraz v tejto časti domu trávime aj väčšinu času počas teplej letnej sezóny. To je aj jeden z hlavných dôvodov, prečo si mnohí vyberajú kvalitné drevené terasy s dlhou životnosťou a nadčasovým dizajnom. Drevené terasy od spoločnosti Woodgarden si možno zvoliť z viacerých typov dreviny, pričom profesionáli z tejto  firmy vám pomôžu nielen s jej výberom, ale poskytnú vám aj odbornú montáž terasy, ktorá je základom jej dlhej životnosti a v prípade záujmu vám aj potrebný servis. 


Mohlo by vás zaujímať: Sezóna rekonštrukcií a stavebných prác sa začína


Asfaltová hydroizolácia a jej benefity


Asfaltová hydroizolácia známa aj pod označením asfaltové pásy alebo lepenky je najrozšírenejším materiálom používaným na vytváranie hydroizolačnej vrstvy. Jej popularita spočíva najmä v tom, že sa pomerne jednoducho inštaluje, má dlhú trvanlivosť a vyznačuje sa vysokou stabilitou. V praxi nájdeme viacero druhov asfaltových pásov rozdelených podľa rôznych technických parametrov. Spoločnosť Bitumat ponúka asfaltové pásy oxidované, modifikované aj separačné, pričom bituménové membrány sa používajú napríklad na hydroizoláciu základov, inžinierskych stavieb, ciest, mostov alebo plochých striech. V prípade záujmu o tento materiál kliknite na internetový obchod www.bitumat.sk, kde sa s vami ochotne poradí odborný personál firmy.


Zdroj: elements.envato.com