Skip to main content

Aplikácia, ktorú vlastní Facebook bojuje proti mylným predstavám o prichádzajúcich zmenách zásad ochrany osobných údajov.

Aplikácia WhatsApp sa snaží uistiť používateľov, že ochrana ich súkromia je prioritou, a to práve pomocou funkcie Status, ktorá je podobná Príbehom na Instagrame. Tieto „statusy“ sa objavovali u používateľov v Spojených štátoch, v Spojenom kráľovstve, v Indii a dorazili už aj k nám.

„V súvislosti s našou poslednou aktualizáciou sa objavilo množstvo dezinformácii a zmätku. Chceme všetkým vysvetliť, ako WhatsApp chráni súkromie a bezpečnosť používateľov,“ vyjadril sa hovorca aplikácie WhatsApp v e-maile pre spravodajskú službu The Verge. „Odteraz budeme používať funkciu Status na informovanie používateľov ohľadom noviniek, aby sa o aktualizáciách mohli dozvedieť priamo od nás. Aktuálne sa ľudí snažíme uistiť, že aplikácia WhatsApp (rovnako ako Facebook) nemá prístup k súkromným správam, pretože sú chránené šifrovaním typu end-to-end.“

Oznámenia od aplikácie WhatsApp znejú takto:

Používatelia neveria Facebooku

Oznámenia vo funkcii Status sú súčasťou väčšieho zámeru aplikácie WhatsApp. Takto sa snaží používateľov zbaviť všetkých mylných predstáv o nadchádzajúcej aktualizácii zásad ochrany osobných údajov. Aktualizácia má umožniť firmám, ktoré používajú WhatsApp na zákaznícke služby, uložiť chaty na serveroch Facebooku. Aplikácia predstavila ukážku novej funkcie chatov vo Whatsapp Bussiness už v novembri. Vzhľadom na históriu chybných krokov Facebooku ohľadom ochrany súkromia, používatelia aktualizácie zle pochopili a mysleli si, že budú musieť s Facebookom zdieľať citlivé informácie.

Spoločnosť zverejnila stránku s odpoveďami na najčastejšie kladené otázky o prichádzajúcich zmenách a posunula dátum uvedenia aktualizácie z februára na máj. Začiatkom januára aplikácia podala hlásenie, v ktorom sa vyjadrila k nejasnostiam a znova pripomenula, na čo sa bude nová aktualizácia vzťahovať:

Aktualizácia nemení pravidlá aplikácie ohľadom zdieľania dát s Facebookom a nemá dopad na súkromnú komunikáciu medzi priateľmi alebo rodinou, nech sú kdekoľvek na svete. WhatsApp zostáva zaviazaný chrániť súkromie svojich používateľov. O zmenách ich informujeme priamo v aplikácii, takže majú celý mesiac na preskúmanie nových pravidiel.

Po nedávnych zmätkoch zaznamenali konkurenčné aplikácie Signal a Telegram vysoký nárast počtu nových používateľov. Telegram minulý týždeň uviedol, že pridal novú funkciu, pomocou ktorej si môžu používatelia do aplikácie presunúť konverzácie z WhatsAppu. Signal pridal nové bežné funkcie chatu, ako nálepky a tapety.

Summary
WhatsApp uisťuje používateľov o bezpečnosti aplikácie cez funkciu Status
Article Name
WhatsApp uisťuje používateľov o bezpečnosti aplikácie cez funkciu Status
Description
Aplikácia WhatsApp sa snaží uistiť používateľov, že ochrana ich súkromia je prioritou, a to práve pomocou funkcie Status, ktorá je podobná Príbehom na Instagrame. Tieto "statusy" sa objavovali u používateľov v Spojených štátoch, v Spojenom kráľovstve, v Indii a dorazili už aj k nám.
Author
Publisher Name
uploading.sk
Publisher Logo