Skip to main content

Prišiel koniec dlhej a legendárnej internetovej éry zlých otázok a ešte horších odpovedí.

Yahoo Answers je v histórii internetu najstarším a najznámejším Q&A webom, ktorý ponúka odpovede na rôzne otázky. No 4. mája bude jeho prevádzka navždy ukončená. Web bude presmerovaný na hlavnú stránku webu Yahoo a všetky archívne záznamy budú vymazané. Platforma funguje od roku 2005 a hoci jej potenciál na vytváranie meme obrázkov zostal nedotknutý, jej pôvodná funkcia začala miznúť so vznikom konkurenčných fór ako Reddit a Quora.

Spoločnosť Verizon v roku 2017 kúpila službu Yahoo za takmer 5 miliárd dolárov a odvtedy je súčasťou Verizon Media Group. Oznámenie o ukončení činnosti sa nachádza na domovskej stránke Yahoo Answers. Môžete kliknúť na odkaz, kde sa dozviete viac o časovom rozvrhnutí ukončenia prevádzky. Od 20. apríla nebude možné pridávať nové príspevky.

Do 30. júna môžu používatelia požiadať o svoje údaje. Potom už budú nedostupné. Údaje zahŕňajú „všetok obsah vytvorený používateľmi, ako zoznam otázok, otázky, zoznam odpovedí, odpovede a obrázky“. Služba Yahoo oznámila, že „nebude možné stiahnuť otázky, odpovede alebo iný obsah vytvorený inými používateľmi“.

Aktívni používatelia Yahoo Answers dostali správu s vysvetlením, prečo platforma končí. Platforma sa časom stala menej populárnou a spoločnosť sa rozhodla použiť prostriedky na služby, ktoré lepšie slúžia používateľom.

Správa o ukončení Yahoo Answers znela nasledovne:

Milí členovia Yahoo Answers Community,

Službu Yahoo Answers sme spustili pred šestnástimi rokmi, aby sme uľahčili ľuďom po celom svete dostať sa k informáciám alebo ich zdieľať. S vami a miliónmi ďalších používateľov sme vytvorili najlepšie miesto na internete na pokladanie a odpovedanie na otázky o rôznych témach. Vytvorili sme komunitu globálneho zdieľania vedomostí. Sme neuveriteľne hrdí na to, čo sme spolu dokázali, no chceli by sme vám oznámiť, že sme sa rozhodli službu Yahoo Answers 4. mája 2021 ukončiť.

Hoci bola platforma Yahoo Answers kedysi kľúčovou súčasťou produktov a služieb Yahoo, časom sa stala menej populárnou, keďže sa zmenili potreby jej členov. Preto sme sa rozhodli použiť prostriedky na iné produkty, ktoré lepšie slúžia používateľom a plnia prísľub spoločnosti Yahoo, že poskytne kvalitný a dôveryhodný obsah.

Od 20. apríla už nebude možné zdieľať akékoľvek otázky alebo odpovede. No do 4. mája si stále môžete pozrieť existujúce otázky a odpovede. V tento deň bude služba ukončená. Ak budete chcieť kópiu svojich zdieľaných otázok a odpovedí budete sa musieť prihlásiť do služby Your Privacy Dashboard a požiadať o stiahnutie údajov. Toto bude možné až do 30. júna 2021. Po tomto dni budú všetky údaje vymazané. Ukončenie Yahoo Answers neovplyvní váš účet Yahoo alebo iné služby. Ak máte ďalšie otázky, prejdite na stránku s najčastejšie kladenými otázkami alebo skopírujte túto URL adresu do vášho prehliadača: https://help.yahoo.com/kb/SLN35642.html.

Ďakujeme za vaše príspevky v službe Yahoo Answers. Sme hrdí a poctení, že sme vám mohli za uplynulých šestnásť rokov pomôcť spojiť sa s komunitou Yahoo a učiť sa od nej. Ak chcete poskytnúť spätnú väzbu, neváhajte kontaktovať náš tím na adrese: yahoo_answers_sunset@verizonmedia.com.

Web obsadili pravičiari

Ukončenie činnosti je možno tým najlepším riešením, keďže stránku obsadili radikálni pravičiari a ich konšpiračný odpad. Na stránke Yahoo Answers môžete nájsť aj takéto klenoty: „Prežije Amerika 4 roky vlády Joea Bidena?“ a „Bude sa toto leto konať rekordný počet Black Lives Matter a antifa protestov?“ alebo večná klasika „Mal Stalin vo všetkom pravdu?“ Odteraz budú musieť všetky rozmarné duše nájsť dôveryhodné odpovede na svoje otázky niekde inde.

Summary
Web Yahoo Answers navždy končí 4. mája
Article Name
Web Yahoo Answers navždy končí 4. mája
Description
Yahoo Answers je v histórii internetu najstarším webom, ktorý ponúka odpovede na rôzne otázky. 4. mája bude jeho prevádzka navždy ukončená.
Author
Publisher Name
uploading.sk
Publisher Logo