Skip to main content

Warner Bros. odložil film ‘Coyote Vs. Acme’ s Johnom Cenom rok po dokončení nakrúcania (Exkluzívne)

Animačný film bol pôvodne schválený ako film HBO Max, kým sa neuvažovalo o jeho kinodistribúcii. Necelý rok po odložení Batgirl, ktoré otriaslo celým Hollywoodom, Warner Bros. umiestňuje ďalší zo svojich filmov do štúdiového archívu.

Štúdio už neplánuje uvedenie filmu Coyote Vs. Acme

Warners už neplánuje uvedenie filmu Coyote Vs. Acme, ktorý je hybridom hraného filmu a CG animácie a ktorý dokončil hlavné nakrúcanie minulý rok v Novom Mexiku. Toto rozhodnutie nasleduje po tom, ako skúsený animačný riaditeľ Bill Damaschke prevzal Warner Animation Group skôr tento rok.

Nový smer štúdia

„Po obnovení Warner Bros. Pictures Animation v júni sa štúdio zameriava na svoju globálnu stratégiu zameranú na kinodistribúciu,“ povedal hovorca skupiny WB Motion Picture Group. „Vzhľadom na nový smer sme sa rozhodli nepokračovať vo filme Coyote Vs. Acme. Veľmi si vážime tvorcov, obsadenie a štáb a sme vďační za ich príspevok k filmu.“

Účinkujúce talenty štúdia Warner

Filmu sa zúčastnili klúčové osobnosti štúdia Warner na oboch stranách kamery. Hlavnú úlohu hrá John Cena, hlavná postava populárneho DC seriálu Peacemaker, ktorý je predurčený na návrat do svojej druhej série. Film produkoval James Gunn, spoluzakladateľ štúdia DC Studios, ktorý pracoval aj na príbehu. Film režíroval Dave Green, s ktorým chce štúdio Warner naďalej spolupracovať a momentálne rozvíja projekt so sesterským štúdiom New Line.

Otázky ohľadom plánov štúdia

Predchádzajúce vedenie štúdia Warner oznámilo koncom roku 2020, že film sa uvedie na premiéru 21. júla 2023. Pre film nebol uvedený žiadny trailer, čo vyvolalo otázky o zámeroch štúdia voči filmu. V apríli 2022 Warners odstránil film z kalendára premiér a namiesto neho zaradil film Barbie na dátum uvedenia 21. júla.

Základ filmu

Film je založený na humoristickej reportáži Iana Fraziera „Coyote v. Acme,“ ktorá bola publikovaná v časopise New Yorker v roku 1990.

Budúce plány štúdia

Animácia Warner Bros. sa snaží uvoľňovať približne dva filmy ročne, pričom medzi budúcimi projektami sú animované filmy Locksmith Animation Bad Fairies a The Lunar Chronicles, ktoré sú momentálne vo vývoji. Pripravuje tiež niekoľko adaptácií diela Dr. Seussa vrátane Cat In The Hat a animovanej hudobnej adaptácie knihy Oh, The Places You’ll Go!.

Reakcie tvorivých kruhov

Warners odložil film Batgirl s rozpočtom 90 miliónov dolárov a animovaný film Scoob! Holiday Haunt s rozpočtom 40 miliónov dolárov v auguste 2022 ako daňový odpis, pričom nový generálny riaditeľ Warner Bros. Discovery David Zaslav hľadal úspory 3 miliardy dolárov v novo vytvorenom mediálnom konglomeráte. Obidva filmy, Batgirl a Scoob! boli určené na streamovanie, pričom Zaslav tiež zmenil stratégiu v prospech kinodistribúcie. To vyvolalo veľké pobúrenie v tvorivých kruhoch.

Zdroj:Hollywood Reporter