Skip to main content

Warner Bros. Discovery a A24 uzavreli výhradnú dohodu

Nové filmy A24 ako ‚Priscilla‘, ‚Dream Scenario‘ a ‚The Iron Claw‘, ako aj tituly z archívu, budú dostupné na streamovacej stránke Max spoločnosti WBD. Warner Bros. Discovery bude exkluzívnym domovom pre nadchádzajúci repertoár spoločnosti A24. Konglomerát a nezávislé štúdio oznámili viacročnú dohodu o prednostnom vysielacom práve v USA, ktorá prinesie kinofilmovú ponuku štúdia a distribútora exkluzívne na platformy HBO a Cinemax spoločnosti Warner Bros. Discovery, ako aj na streamovaciu službu Max.

O prichádzajúcich a novších filmoch

Okrem novších a nadchádzajúcich filmov vrátane filmu Sofie Coppoly ‚Priscilla‘, ‚The Zone of Interest‘ od Jonathana Glazera a filmu s Nicolasom Cageom ‚Dream Scenario‘, sa dohoda bude týkať aj titulov z archívu A24, vrátane víťaza Oscara za najlepší film ‚Everything Everywhere All at Once‘, filmu s Brendanom Fraserom ‚The Whale‘ a filmu bratov Safdi ‚Uncut Gems‘.

Ďalšie vydania pre rok 2024 dostupné v rámci dohody budú ‚Dicks: The Musical‘, koncertný film Talking Heads ‚Stop Making Sense (2023)‘ a ‚The Iron Claw‘, ako aj nadchádzajúce tituly ako láska milostný príbeh kulturistky Kristen Stewart ‚Love Lies Bleeding‘ a akčný film Alexa Garlanda ‚Civil War‘.

V dnešnom oznámení sa uvádza, že publika spoločnosti Warner Bros Discovery „bude mať prístup k viac ako sto titulom A24 počas trvania dohody“.

Rozširovanie existujúcej spolupráce

Najnovšia dohoda rozširuje predošlé partnerstvo medzi WBD a A24, ktoré od augusta 2022 prinieslo na Max (vtedy HBO Max) viac ako dve desiatky titulov A24.

A24 predtým mala výhradnú dohodu s Showtime, ktorá zahŕňala vysielanie filmov A24 na kanáloch Showtime, ako aj na sesterských streamovacích platformách. Tento pakt, ktorý bol podpísaný v roku 2019, pokrýval kinematografické vydania až do 1. novembra 2022.

„Pokračovanie v našom vzťahu s A24 prináša ocenené filmy spolu s nedávnymi obľúbenými filmami predplatiteľom a dodáva neuveriteľnú hodnotu predpropagačnej ponuke HBO a Max,“ povedal Royce Battleman, výkonný podpredseda pre obsahové akvizície Warner Bros. Discovery. „Rôznorodosť príbehov prichádzajúcich z pipeline A24 robí toto partnerstvo tak významným pre naše publikum.“

Kontaktujte nás anonymne

Odošlite nám tip pomocou nášho anonymného formulára.

Pre viac informácií navštívte The Hollywood Reporter.