Skip to main content

Samonosné posuvné brány sú obľúbeným artiklom v súčasnej dobe najmä vďaka viacerým výhodám, ktoré poskytujú v porovnaní s inými bránovými systémami. Ak uvažujete o osadení modelu posuvnej brány, odporúčame vám zvoliť samonosnú posuvnú bránu. Má množstvo skvelých výhod, avšak aj napriek tomu nie je toto riešenie optimálne pre každého. V článku si priblížime, kedy je vhodné a možné inštalovať tento typ posuvnej brány.

Pre koho sú a pre koho nie sú vhodným riešením samonosné posuvné brány?

Samonosné posuvné brány sa neotvárajú krídlami do dvora, vďaka čomu môžete pri tomto modeli ušetriť množstvo priestoru a využiť ho iným spôsobom. Na posúvanie však tento typ posuvnej brány potrebuje dostatok priestoru v smere svojho posunu. Pre ukotvenie a posúvanie je potrebné, aby bola vnútorná dĺžka brány dlhšia o jednu tretinu celkovej šírky vytvoreného bránového otvoru. Ak toľko miesta nemáte na pozemku, tento typ samonosnej posuvnej brány pre vás nie je vhodným riešením.

Obľúbené výhody samonosných posuvných brán

Ak však máte dostatok miesta vašom pozemku na uvedené bránové ukotvenie a jeho riadny posun, tak je tento typ brány pre vás výborným riešením, ktoré vám z praxe odporúčame. Okrem toho, že s touto posuvnou bránou ušetríte viac miesta, ako s krídlovou bránou, ktorá sa do vnútorného priestoru dvora. Tento model poskytuje aj možnosť čistého prejazdu bez prekážok na zemi. Pri tomto druhu brány zároveň nie je potrebná montáž koľajničiek, čo v stavebnej praxi znamená menej betónovacích prác a teda aj nižšie finančné zaťaženie.

samonosná posuvná brána

Samonosná posuvná brána

Betónovanie je potrebné len v časti mimo prejazdu pre ukotvenie nosných vozíkov, motora a stĺpu pre horné vedenie. V porovnaní s koľajničkovou bránou je tento typ samonosnej posuvnej brány úplne bezúdržbový.

V našej ponuke nájdete aj doplnky k samonosným posuvným bránam vrátane automatického ovládania elektrickým pohonom alebo mechanické ovládanie. Voliteľné príslušenstvo obsahuje nerezové madlo, kľučku, guľu, hákový zámok, cylindrickú vložku, dorazové krycie lišty alebo mechanický doraz brány.

V prípade, že váhate, či je tento typ samonosnej garážovej brány vhodný do vašich podmienok, alebo neviete zvoliť najlepšie riešenie, radi vám bezplatne poradíme. Kontaktujte nás na uvedených adresách a spoločne nájdete to najoptimálnejšie riešenie pre vás.

Ďakujeme vám za prejavenú dôveru a tešíme sa na spoluprácu s vami!


Zdroj: https://visio.systems/