Skip to main content

Okrem novej orientácie spoločnosti Meta na budovanie všeobecnej umelej inteligencie, najväčšou správou vnútri firmy v tomto týždni je rozhodnutie generálneho riaditeľa Marka Zuckerberga presunúť tím pre výskum AI, FAIR, tak, aby bol súčasťou ich produktového oddelenia.

Do budúcnosti bude Joelle Pineau, viceprezidentka, ktorá vedie FAIR, a Yann LeCun, hlavný vedec v oblasti AI, hlásiť sa priamo šéfovi produktového oddelenia spoločnosti Meta, Chrisovi Coxovi. Predtým sa hlásili technickému riaditeľovi Andrewovi „Bozovi“ Bosworthovi, ktorý vedie oddelenie Reality Labs.

„S týmto zmenou zvyšujeme dôležitosť výskumu AI ako nevyhnutnej súčasti dlhodobého úspechu našej spoločnosti a našich produktov,“ napísal Cox vo vnútornej poznámke zamestnancom v stredu, ktorú som získal. „Spolu s hlavnými investíciami do infraštruktúry, o ktorých Mark dnes hovoril, presunutie FAIR a GenAI bližšie k sebe znamená koherentnejšie portfólio výskumu AI a plán cesty – s Llamou, ktorá sa stáva primárnym nosným prostriedkom pre pokrok smerom k AGI, plus streamlinovaný vývojový proces pre nové technológie alebo nový výskum AI, ktorý bude konzistentne navigovať právnou, politickou a značkovou krajinou v čoraz viac skúmanom priestore.“