Viete, kedy je svetový deň dobrosrdečnosti a ako si ho môžete pripomenúť?

dobrosrdecnost

Ak si pozriete podrobný kalendár svetových a medzinárodných dní, zistíte, že takmer každý deň vás môže inšpirovať či pripomenúť vám niečo dôležité. Svetový deň dobrosrdečnosti je navyše zaujímavou príležitosťou, ako si trochu skrášliť sychravý novembrový deň a prípadne svojho partnera či partnerku aj obdarovať nejakou drobnosťou. 

Možno ste o tomto svetovom dni doteraz ani nevedeli, no dobrosrdečnosť si určite oplatí pripomínať. Pochopiteľne, nielen 13. novembra, kedy je Svetový deň dobrosrdečnosti, ale ideálne každý deň. Ešte skôr ako si k 13. novembru spravíte poznámku do kalendára a prípadne aj začnete hľadať náramky pre páry zo zlata, ktoré by vám ho mohli pripomínať, zistite čo bolo hlavnou motiváciou pre jeho vyhlásenie. 

svetovy den dobrosrdecnosti

Mohlo by vás zaujímať: Ako osloviť relevantných odborníkov cez internet?


Budujme spoločne lepší svet

Svetový deň dobrosrdečnosti bol vyhlásený ešte v roku 2000, pričom jeho hlavným účelom je motivovať a inšpirovať ľudí ku konaniu dobrých skutkov a vzájomnej láskavosti. Práve tá je totiž potrebná na budovanie lepšieho sveta pre nás všetkých. Svetový deň dobrosrdečnosti je ideálnou príležitosťou, ako preukázať svoju obetavosť a pomoc nielen voči vašim najbližším, ale aj okoliu, na ktorom vám záleží. 

Svetový deň dobrosrdečnosti si môžete pripomenúť rôznymi spôsobmi. V rámci komunity užitočnou prácou, doma s partnerom či partnerkou zas nejakým milým a nápaditým darčekom. Alebo si spolu s najbližšími urobte spoločný program, ktorého výsledkom bude hneď niekoľko dobrých skutkov, ktoré vám aj po rokoch bude pripomínať navrhnutá potlač na tričko. Nuž a v prípade, že máte deti, nezabudnite pred nimi tento deň a jeho význam spomenúť. K lepšiemu svetu totiž môže každý prispieť aj svojou troškou.


Foto: elements.envato.com

You Might Also Like