Skip to main content

Vo vývoji je filmová adaptácia videohry „Until Dawn“ od Davida F. Sandberga a Garyho Daubermana (Exkluzívne)

Filmár David F. Sandberg, ktorý v posledných rokoch pôsobil v oblasti superhrdinov, sa vracia ku svojim hororovým koreňom. Režisér filmu Shazam! uzavrel dohodu, aby režíroval Until Dawn, adaptáciu hororovej videohry pre PlayStation, ktorú vyrába Screen Gems a PlayStation Productions. Všetky tri jednotky patria pod korporátne křídlo Sony.

Gary Dauberman, scenárista stojaci za úspešnými hororovými franchízami ako It, Annabelle a The Nun, prispel k skriptu, ktorý pôvodne napísala Blair Butler, autorka vampírskeho thrilleru The Invitation od Sony.

Dauberman, ktorý koncom minulého roka podpísal smlouvu s prvým výhladom so spoločnosťami Screen Gems a Sony na dodávanie hororých filmov, produkuje Until Dawn pod svojou značkou Coin Operated. Okrem neho sú producentmi aj Sandberg a Lotta Losten cez ich vydavateľstvo Mångata, ako aj Roy Lee z Vertigo Entertainment a Asad Qizilbash a Carter Swan z PlayStation Productions.

Videohra Until Dawn bola prvýkrát vydaná v roku 2015 a je to interaktívny horor, ktorý sleduje osm priateľov a nepriateľov znovu spojených v odľahlom horskom útočisku. So scénami života a smrti, kde figuruje tajemný vrah, kanibalistické wendigos, lanovka a davno zavalená banská šachta, ktorá má dopad aj do súčasnosti, musí skupina čeliť svojim strachom, ak dúfa, že prežijú noc v jednom kuse. Hra sa stala prekvapujúcim hitom u kritikov a získala mnoho nominácií na herné ocenenia.

Konkrétne detaily o filmovej adaptácii sú stále skryté v podzemných jaskyniach, ale Screen Gems ho popisuje ako R-reklamovanú poctu hororovému žánru, zameriavajúcu sa na ansámbl hercov.

Na projekte dohliada novovymenovaná šéfka Screen Gems Ashley Brucks a tiež Michael Bitar. Dan Primozic zo Screen Gems uzavrel práva a dohliadal na vybavovanie tejto dohody.

PlayStation Productions v posledných rokoch zrýchlil svoj plán a minulý rok presunuli The Last of Us, Gran Turismo a Twisted Metal zo sveta konzol na veľké a malé obrazovky.

Dauberman má hotovú adaptáciu Stephen Kingovho Salem’s Lot, ktorú napísal a režíroval pre Warner Bros. Okrem toho vyvíja živú adaptáciu animovaného seriálu Gargoyles z 80. rokov pre Disney+.

Sandberg, ktorý sa začínal tvorbou hororových krátkych filmov vo svojej rodnej Švédsku, sa upútal pozornosť Hollywoodu svojim filmom Closet Space. Debut urobil s filmom Lights Out od New Line, hitom s nízkym rozpočtom a následne sa zhostil Annabelle: Creation, príspevku do hororového vesmíru Conjuring napísaného Daubermanom, ktorý vyděsil kritikov a diváky a zarobil 305 miliónov dolárov na svetovom trhu pri rozpočte 15 miliónov. Niektoré z týchto hororových prvkov priniesol aj do svojho prvého DC filmu, Shazam! z roku 2019, ktorý bol dobre prijatým filmom o dospievaní a superhrdinovi v hlavnej úlohe so Zacharym Levim. Nedávno režíroval Shazam! Fury of the Gods, ktorý bol súčasťou tohtoročného zmenšenia superhrdinských filmov.

Sandberg je zastupovaný spoločnosťami CAA, The Gotham Group a Jackoway Austen. Butler je zastupovaná spoločnosťami CAA, Industry Entertainment a Lichter Grossman. Dauberman je zastupovaný spoločnosťami CAA, Industry a Felker Toczek.

**Zdroj**