Skip to main content

Väčšina účtov ESPN bola neaktívna včera, potom čo Disney oznámil v piatok, že ukončil reklamu na X, kedysi Twitteri. Rozhodnutie spoločnosti Disney nasledovalo po príspevkoch majiteľa platformy Elona Muska, ktorý súhlasil s antisemitskými a účtami bielej prevahy. AwfulAnnouncing si všimol neaktivitu včera, poznamenávajúc, že hlavný účet ESPN má takmer 50 miliónov sledovateľov.

Hoci niektoré z účtov mali nejakú aktivitu, primárny účet ESPN, NBA on ESPN, First Take, NFL on ESPN, ESPN Plus a iné nepridali príspevok, neodpovedali a neoznačili nič ako páči sa mi od piatku, aspoň podľa tohto textu. Iné účty, ako ESPN FC, ESPN College Football a SportsCenter, každý pridal alebo znovu pridal príspevok včera, zatiaľ čo niektoré, ako ESPN Desportes a účet ESPN PR, boli aktívne počas celého dňa.

Účty spoločnosti Disney X boli podobne tiché, ako aj ostatné, ktoré spoločnosť vlastní, ako účet spoločnosti Marvel Entertainment.

Disney sa pridal k ďalším hlavným inzerentom, ako sú Apple, Warner Bros. Discovery, IBM a Comcast / NBCUniversal. Exodus nasledoval po správe neprofitnej organizácie Media Matters poukazujúcej na príspevky Muska, ako aj na reklamu, ktorá sa objavovala vedľa príspevkov oslavujúcich Tretiu ríšu a Adolfa Hitlera.

Súvisiace
Apple stiahne svoje reklamy z X po antisemitských príspevkoch Muska

X je jedným z najpopulárnejších miest na internete pre diskusiu o športe, takže temné účty ESPN by pre platformu mohli byť problémom, aspoň symbolicky. Pravdepodobne to nezastaví diskusie o športe ako futbal NFL, univerzitný basketbal a Formula 1 dnes, ale ESPN má na platforme obrovské množstvo sledovateľov a nebude generovať premávku vlastnými príspevkami.

Ticho ESPN na X sa nezdá byť prospešné pre Threads spoločnosti Meta – jeho hlavný účet tam nepostoval týždne. Proste neexistoval žiadny skvelý spôsob, ako sledovať konkrétne konverzácie na alternatíve X od spoločnosti Meta. Avšak Threads začal testovať hashtagy s počtom príspevkov v Austrálii – ak táto funkcia nakoniec príde do USA, mohla by platforme dodať niečo viac zo skutočného pocitu, ako doteraz mala. Medzitým, ako si AwfulAnnouncing všimol vo svojom článku, sieť bola aktívna na ostatných platformách spoločnosti Meta, Instagram a Facebook.