Skip to main content
Predtým bola služba dostupná len cez internet.

Spoločnosť Zoom pre americkú webstránku The Verge potvrdila, že pridáva podporu dvojfaktorovej autentifikácie (2FA) aj pre počítačovú a mobilnú aplikáciu. Používatelia majú takto možnosť okrem hesla pridať ešte jeden ochranný prvok. V článku na ich blogu sa spoločnosť vyjadrila, že používatelia môžu spustiť túto extra ochranu cez Zoom Dashboard.

Spoločnosť Zoom sa vyjadrila, že podporu pre 2FA neponúkajú po prvýkrát. V minulosti bola služba dostupná len cez internet, nie pre používateľov mobilnej a počítačovej aplikácie. Potvrdili, že nová bezpečnostná funkcia bude dostupná pre všetkých používateľov, aj pre tých, ktorý využívajú bezplatnú verziu.

Kód pre Zoom môžete dostať už aj cez SMS správu

Spolu s uvedením 2FA na viacero platforiem, spoločnosť Zoom takisto používateľom ponúka niekoľko možností, ako obdržať jednorazový kód na prihlásenie. Predtým bolo možné na vygenerovanie kódu použiť len aplikáciu na autentifikáciu, ako napríklad Google Authenticator, no teraz máte možnosť dostať ho cez SMS správu. Avšak, SMS správy sú všeobecne považované za menej bezpečné ako použitie aplikácie, pretože sa cez ne dajú kódy ľahšie zachytiť. Spoločnosť Zoom taktiež pridala podporu pre obnovenie kódov, čo môžete použiť na opätovné získanie prístupu na váš účet, ak stratíte vaše mobilné zariadenie.

aplikácia zoom

Zdroj: pixabay.com

Toto sú iba najnovšie bezpečnostné prvky, ktoré spoločnosť pridala tento rok potom, ako po zvýšení popularity aplikácie čelila ostrej kritike v oblasti ochrany súkromia a bezpečnosti. V júni oznámili, že poskytnú koncové šifrovanie aj neplatiacim používateľom. A tiež spravili zmeny na obmedzenie prístupu neoprávnených používateľov na video konferencie.


Úplný návod na aktivovanie dvojfaktorovej autentifikácie na zabezpečenie vášho účtu v aplikácii Zoom nájdete tu.


Zdroj: https://theverge.com/, https://pixabay.com/