Skip to main content

Fóliové bazény sú jedným z najbežnejších typov bazénov. Ak uvažujete o jeho realizácii, mali by ste zvážiť všetky jeho plusy a mínusy. Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Aké výhody majú fóliové bazény?

Cenovo výhodná možnosť

Náklady na fóliové bazény sú v porovnaní s inými typmi nižšie, čo z nich robí najekonomickejšiu voľbu. Cena materiálu, inštalácie a údržby betónového bazénu je značne vyššia. Laminát je lacnejší, no jeho prevoz a údržba sú komplikované. Opravy fóliových bazénov sú na druhú stranu jednoduchšie a menej nákladné. Celková cena však závisí od rôznych faktorov, z ktorých najdôležitejšie sú veľkosť a tvar.

Jednoduchá údržba

Povedzme si to na rovinu, každý bazén si vyžaduje údržbu. Výhodou fóliových bazénov je, že v porovnaní s ostatnými typmi časom nepotrebujú veľké množstvo opráv. Moderné bazény sú mimoriadne trvanlivé a vďaka hladkému povrchu sú odolné voči riasam. Ak ho budete správne udržiavať, vydrží vám dlhé roky. Nevýhodou je, že približne po desiatich rokoch bude potrebné fóliu vymeniť.

Fóliové bazény (zdroj: bazenservis.sk)

Mohlo by vás zaujímať: Výhody samonosných posuvných brán – v akých prípadoch je vhodné zvoliť si tento typ brány?


Vlastný dizajn

Pokiaľ ide o možnosti dizajnu, s týmto typom bazénu si máte z čoho vyberať. V dnešnej dobe sú možnosti takmer neobmedzené. Ak sa zmení váš vkus, jeho tvar môžete zmeniť aj neskôr, čo nebude možné, ak zvolíte betónový alebo laminátový bazén. Ďalšou výhodou je jeho hladký povrch. Každý, kto si niekedy odrel kožu na betónovom bazéne to určite ocení.

Ako dlho trvá montáž bazénu?

Nikto nemá rád dlhé čakanie na dokončenie projektu, a to obzvlášť vtedy, keď je tým projektom váš nový bazén. Stavba betónového bazénu môže trvať aj tri mesiace, zatiaľ čo fóliový bazén si môžete užívať už o niekoľko týždňov. V každom prípade stavbu naplánujte tak, aby ste si bazén mohli užiť akonáhle sa oteplí.

Poďme si to zhrnúť. Fóliový bazén je:

✓ cenovo výhodný

✓ jednoduchý na údržbu

✓ dizajnovo flexibilný

✓ hladký na dotyk

Vždy je prospešné získať všetky dostupné informácie o projekte, ktorý plánujete. Ak chcete skrášliť svoj domov a užiť si výhody nového bazénu, informujte sa u odborníkov.

realizacia folioveho bazena
Fóliový bazén – realizácia (zdroj: bazenservis.sk)

zdroj: blog.lathampool.com