Spoločnosť Tesla na 18 dní pozastaví výrobu elektromobilov Model S a Model X

tesla elon musk

Pracovníci príslušných výrobných liniek dostanú počas odstávky časť svojej mzdy

Podľa americkej televíznej stanice CNBC sa spoločnosť vo vnútornej správe vyjadrila, že odstávka výroby automobilov Tesla Model S a Model X by mala začať 24. decembra a trvať 18 dní. Dôvod prerušenia výroby nie je jasný rovnako ako čo spraví spoločnosť s príslušnými výrobnými linkami. Pracovníci týchto liniek však dostanú týždennú mzdu, platené voľno a možnosť pracovať v iných tímoch v spoločnosti.

 V správe sa spomína, že počas odstávky môžu zamestnanci vypomôcť s donáškou vozidiel zákazníkom.

Analytik automobilového priemyslu, Edward Niedermeyer, poznamenal, že spoločnosť Tesla v roku 2015 požiadala štát Kalifornia o oslobodenie od daní zo zariadení potrebných na výrobu 195 000 automobilov Model S a Model X do roku 2021. Vtedy spoločnosť štátu sľúbila, že rozšíri svoje výrobné kapacity, pretože k predpokladanej ročnej miere výroby vozidiel Model S a Model X, ktorá sa pohybuje okolo 77 000, očakáva zvýšenie „približne o 118 000 automobilov ročne.“

V treťom štvrťroku 2020 vyprodukovala spoločnosť Tesla 145 000 vozidiel a 139 300 vozidiel odovzdala zákazníkom.

V tomto počte sú zahrnuté aj elektromobily Model S a X, ktorých bolo vyrobených iba pod 17 000. Zákazníkom z nich bolo odovzdaných 15 200.

Spoločnosť Tesla buduje novú továreň v meste Austin v štáte Texas. Generálny riaditeľ spoločnosti, Elon Musk, pohrozil, že celú výrobu značky Tesla z Kalifornie stiahne. Potvrdil, že sám sa presťahoval z Kalifornie do Texasu, vďaka čomu by mal ušetriť milióny na daniach.

Mohlo by vás zaujímať: Spoločnosť Aptera sa vracia s novým elektromobilom

Agentúra Bloomberg informovala, že 11. decembra Musk v e-maile oznámil zamestnancom, že dopyt po vozidlách Tesla je „v tomto štvrťroku značne vyšší ako produkcia,“ a vyzval zamestnancov, aby sa snažili čo najviac zvýšiť produkciu. „Ak máte nápad, ako zvýšiť výrobu, ale máte pocit, že vás nikto nepočúva, kontaktujte priamo mňa,“ doplnil Musk v e-maile.

V októbri počas udalosti Tesla Batter Day sa spoločnosť vyjadrila, že v roku 2020 plánuje doručiť 500 000 vozidiel. Zatiaľ predala 318 350 automobilov. Na to, aby splnila svoj cieľ, bude musieť do konca roka doručiť ešte ďalších 181 000 vozidiel.

Spoločnosť Tesla sa odmietla vyjadriť.


Zdroj: theverge.com, pixabay.com

Summary
Tesla na 18 dní pozastaví výrobu elektromobilov Model S a Model X
Article Name
Tesla na 18 dní pozastaví výrobu elektromobilov Model S a Model X
Description
Odstávka výroby automobilov Tesla Model S a Model X by mala začať 24. decembra a trvať 18 dní. Dôvod prerušenia výroby nie je jasný.
Author
Publisher Name
uploading.sk

You Might Also Like