Skip to main content

Terry Press bola menovaná na post prezidentky pre stratégiu a komunikáciu vo filmovom štúdiu Stevena Spielberga Amblin Partners (Exkluzívne)

Veteránka hollywoodskej exekutívy pracovala tesne so Spielbergom po desaťročia, vrátane jeho nedávnych filmov, a predtým absolvovala dlhé obdobie v DreamWorks SKG a neskôr viedla CBS Films medzi ďalšie záväzky.

Autor: PAMELA MCCLINTOCK

Terry Press sa oficiálne znovu spojí so Stevenom Spielbergom.

Amblin Partners si vybralo veteranu a široko uznávanú hollywoodsku štúdiovú exekutívu do novo vytvoreného postu prezidentky pre stratégiu a komunikáciu. Oznámenie urobili spoločne zakladateľ Amblinu Spielberg a generálny riaditeľ Jeff Small.

Na novovytvorenom poste sa Press pripojí k exekutívnemu tímu a bude dohliadať na stratégiu a realizáciu všetkých aspektov marketingu, publicity, spotrebiteľských produktov a komunikačnej stratégie pre filmové a televízne divízie Amblin Partners a Spielberga. Nepreberá pozíciu, ktorú nedávno opustil vrchný exekutívny komunikátor Dan Berger.

Press, známa pre svoj dôvtip a ostrý zrak, pracovala ako vedúca marketingu počas desaťročia v DreamWorks SKG, dnes už zaniknutom štúdiu založenom Spielbergom, Davidom Geffenom a Jeffreyom Katzenbergom. Dozerala na kampane pre Záchranu vojaka Ryana a víťazov Best Picture – American Beauty, Gladiátora a Krásu vo vesmíre od Universalu. Pracovala tiež na Shrekovi, ktorý získal prvý Oscar za najlepší animovaný film.

Press mala od éry DreamWorks viaceré pozície vrátane spustenia vlastnej poradenskej spoločnosti a neskôr vedenia CBS Films. Napriek tomu zostala blízka so Spielbergom a bola jeho poradkyňou pri jeho filmoch vrátane Fabelmanovcov, West Side Story a Lincoln.

Ďalšie pokračovanie kariéry

V súčasnosti je Press konzultantkou v Turner Classic Movies, kde je Spielberg – spolu s Martinom Scorsesem a Paulom Thomasom Andersonom – poradcami kanála. V tejto úlohe bude pokračovať. Nedávno tiež výkonne produkovala dokument Joan Baez: I Am Noise.

„Od najskorších dní DreamWorks bola Terry vitálnou súčasťou našej DNA, propagujúc naše filmy so svojím marketingovým umom a vášňou pre film. Jej povesť v priemysle za vynikajúcu je všeobecne známa a máme dlhú historiu skvelých zážitkov spolu,“ povedal Spielberg. V Amblin bude úzko spolupracovať s producentkou Kristie Macosko Krieger, Small, Holly Bario, Darryl Frank a Justin Falvey.

Press dodala vo vyhlásení: „Jednoducho povedané, Steven Spielberg je najvplyvnejší a najúspešnejší režisér/producent našich čias, pozoruhodná ľudská bytosť a horlivý zástanca sily filmu a televízie byť zábavou aj umením.“ A zdorazňujúc svoj bystrý dôvtip, Press povedala „je pre mňa tiež veľmi dôležité pracovať s ľuďmi, ktorí na mňa nepozerajú s prázdny pohľadom, keď spomeniem NAJKRAJŠIE ROKY NAŠICH ŽIVOTOV.“

Prechod cez CBS Films a iné projekty

Na CBS, Press – ktorá je medzi len zopár ženami, ktoré viedli hollywoodske filmové štúdio – dohliadla na produkciu a marketing takých titulov, ako je uznávaný Lovenie lososov v Jemene, Žena v čiernom, The Duff, Patriots Day a Last Vegas, medzi inými. Press tiež úzko spolupracovala na distribúcii titulov CBS s partnerom Lionsgate, ktorý za CBS filmy distribuoval.

Press začala svoju kariéru v Disney, kde strávila deväť rokov. Jej marketingové schopnosti videli jej rýchly postup cez rady filmového štúdia a pritiahli si pozornosť Katzenberga. V neskorších rokoch bola známa vďaka svojim marketingovým prednáškam na UCLA (jej alma mater) a nedávno bola hosťujúcou inštruktorkou na Dodge College Chapmanovej univerzity spoločne so Scottem Feinbergom, výkonným redaktorom The Hollywood Reporter pre ocenenia.

Zdroj: The Hollywood Reporter