Nová technológia Xiaomi Air Charge – revolučné nabíjanie bez káblov

xiaomi nabíjanie

Pomocou novej technológie môžete nabíjať viacero zariadení naraz.

Xiaomi prichádza s nabíjacou technológiu “Mi Air Charge Technology”, ktorá dokáže zariadenie nabiť aj zo vzdialenosti niekoľkých metrov. Podľa spoločnosti Xiaomi môžete napájať viacero zariadení naraz a to výkonom až 5 W. Fyzické prekážky by nemali prerušiť nabíjanie.

Nabíjanie by malo fungovať aj pre smart hodinky a fitness náramky. Cieľom spoločnosti Xiaomi je “zbaviť miestnosti káblov” a to práve pomocou ich reproduktorov, lámp a smart zariadení pre domácnosť, ktoré budú na diaľku napájané jedným systémom. Spoločnosť Xiaomi však pre spravodajský web The Verge potvrdila, že žiadne tohtoročné komerčné produkty nebudú technológiu podporovať. Spoločnosť odmieta prezradiť, kedy novinku uvedie na trh.

Takto Xiaomi opisuje, ako funguje nabíjanie pomocou Mi Air Charge Technology: 

Technológia bezdrôtového nabíjania na diaľku spočíva v rozložení v priestore a v prenose energie. Nabíjacia stanica má 5 zabudovaných fázových interferenčných antén, ktoré dokážu určiť presnú polohu smartfónu. Fázový riadiaci systém zložený z 144 antén prenáša milimetrové vlny priamo do smartfónu pomocou tvarovania lúčov (beamforming).

Pre smartfóny spoločnosť Xiaomi vytvorila miniatúrny systém antén so vstavaným vysielacím a prijímacím systémom. Vysielací “beacon” systém šíri informácie o polohe smartfónu bez veľkej spotreby energie. Prijímací systém zložený zo 14 antén konvertuje cez obvod usmerňovača milimetrové vlny na elektrickú energiu. Táto takmer sci-fi predstava o nabíjaní sa stáva skutočnosťou.

Nečakajte, že nová technológia príde čoskoro na trh. Musíme si počkať na ďalšie oznámenia od Xiaomi. Spoločnosť Energous už niekoľko rokov na svetovom veľtrhu elektroniky CES hovorí o “skutočne bezdrôtovom nabíjaní”, no táto technológia ešte stále čaká na svoj “boom”. Spoločnosť Xiaomi roky predvádza rôzne inovácie bezdrôtového nabíjania. Tiež ma výhodu v tom, že ponúka obrovský výber hardvéru, ktorý by mohla využiť vo svoj prospech.

Summary
Nová technológia Xiaomi Air Charge – revolučné nabíjanie bez káblov
Article Name
Nová technológia Xiaomi Air Charge – revolučné nabíjanie bez káblov
Description
Xiaomi prichádza s nabíjacou technológiu “Mi Air Charge Technology”, ktorá dokáže zariadenie nabiť aj zo vzdialenosti niekoľkých metrov. Podľa spoločnosti Xiaomi môžete nabíjať viacero zariadení naraz a to výkonom 5 W.
Author
Publisher Name
uploading.sk
Publisher Logo

You Might Also Like