Skip to main content

„`html

„Už si bola priradená k hlavnej úlohe, a ja som si povedal ‚Oh, ona je úžasná‘,“ vysvetlil Yeun na piatkovej premiére sci-fi milostného príbehu.

Od: MIA GALUPPO

Na začiatku festivalu bol film Kristen Stewart a Stevena Yeuna na Sundance s názvom Love Me jedným z najviac zamýšľajúcich názvov tohto roka.

Synopsis filmu hovorí: „Postapokalyptický román, v ktorom sa bója a satelit stretávajú online a zamilujú sa po konci ľudskej civilizácie.“ To zanechalo mnoho návštevníkov festivalu plných otázok a zvedavých záujemcov. Tento titul, súťažiaci v sekcii U.S. Dramatic Competition, je jedným z najviac očakávaných na festivale.

Na piatkovej premiére filmu si konečne všetci ujasnili.

Love Me sa začína po vyhynutí ľudstva, pričom sa panoráma New Yorku ukazuje ako ponorená pod vodou. Yeun namluvil relatívne moderný satelit, ktorý bol vyslaný do vesmíru, aby uchoval históriu ľudí na Zemi v prípade, že iné formy života objavia našu planétu. Stewart je technologicky pokročilá bója, ktorá ostáva plávať v moriach sveta po apokalypse a presvedčila satelit, že je to živá bytosť, ktorú má pomôcť. Po štúdovaní internetu a archívov ľudstva sa obaja zoznámia a vytvoria vzťah prekračujúci čas.

Stewart a Yeun, ktorý sa nedávno dočkal zisku Zlatého glóbusu a Emmy za svoju prácu v seriáli Netflix Beef, boli prítomní na piatkovej popoludňajšej premiére ich milostného príbehu, ktorý režíroval manželský režisérsky tím Sam a Andy Zuchero.

Film je zmesou hraného filmu, CG animácie a vizuálnych efektov, pričom Yeun a Stewart natočili svoje herecké výkony, ktoré boli znázornené v hranom aj animovanom prevedení, za tri týždne. „Existuje verzia tohto filmu, kde sú Steven a Kristen celý čas v kombinézach pre snímanie pohybu,“ povedal Andrew Zuchero. Yeun v žartovnom tóne poznamenal, „Je smutné, že to nie je vo filme.“

Stewart a Yeun uviedli, že sa rozhodli pre zapojenie do filmu kvôli scenáru a originalite konceptu, pričom Yeun poznamenal, že sa rozhodol pre úlohu z ďalšieho dôvodu. „Aby som ťa nedával do rozpakov, ale už si bola priradená k hlavnej úlohe, a ja som si povedal ‚Oh, ona je úžasná‘,“ dodal k svojej spoluherečke.

Stewart je vášnivá ohľadom projektu, ale má ťažkosti vyjadriť, čo film s vysokým konceptom dosahuje. „Toto je najúprimnejší film o vzťahu, respektíve najúprimnejší film o ľuďoch…“ začala Stewartová a ukončila, „Wow, to bolo… vďakabohu, že tu som!“

Predvečer premiéry filmu Love Me získala Stewart Visionary Award na otváracom galavečeri festivalu. „Tento festival skutočne milujem — celý život milujem tento festival. Prišla som sem prvýkrát pred 20 rokmi, dnes som si uvedomila. Keď sa ma niekto oslovil anglicky, takmer som nevedela rozprávať,“ povedala počas svojho príhovoru. „Dostala som svoje prvé topánky Ugg a vlastne som mohla byť medzi ‚cool‘ deťmi.“

Zdroj

„`