Skip to main content

Vývojár hry Stardew Valley Eric Barone — ktorý je lepšie známy ako ConcernedApe — odhalil, kedy môžu hráči očakávať ďalšiu veľkú aktualizáciu, ktorá do hry prinesie nový obsah a rozšírené možnosti multiplayeru. Oznámené v pondelok v súlade s ôsmym výročím hry Stardew Valley, aktualizácia 1.6 bude dostupná pre hráčov na PC (Windows/macOS/Linux) 19. marca, nasledovaná konzolovými a mobilnými verziemi „čo najskôr možno.“

Už máme nejakú predstavu o tom, aký obsah príde vďaka „nazretiu“ (sneak peak), ktoré ConcernedApe zdieľal ešte v septembri. Zahŕňa to tri nemenované festivaly — jeden „veľký“ a dva „mini“ — spolu s novými predmetmi, receptami na výrobu, odmenami za úlohy na nástenke a obsahom pre pokročilých, ktorý rozširuje každú zo piatich zručností: poľnohospodárstvo, rybolov, ťažbu, hľadanie a boj. Bolo pridaných viac ako 100 nových replík pre miestnych obyvateľov, ako aj nejaké trendy zimné outfity (ktoré budú pravdepodobne nosiť počas chladnejšej sezóny hry).

Vývojové nazretie na aktualizáciu 1.6 láka pridaniami ako žaby, nové Warp Totemy a…jednu záhadnú malú postavičku. Obrázok: ConcernedApe

Hráči môžu tiež očakávať niektoré alternatívy s tematikou Joja pre niektoré z konečných úloh a nový typ farmy, ktorý ešte nebol prezradený. Ďalšie neurčitosti ako „nové tajomstvá“ a „malé pridania“ boli tiež naznačené, ale na viac detailov budeme musieť počkať na celé poznámky k záplatám. Nakoniec, podpora multiplayeru pre PC sa rozširuje zo štyroch na osem hráčov, čo vám umožní priviesť viac pomocníkov (alebo priateľov), aby vám pomohli budovať váš virtuálny domov.

Nie je to malý kúsok práce poskytovať fanúšikovskej základni hry nový obsah takmer desaťročie, obzvlášť pre hru, ktorá začínala ako sólový projekt. Prichádzajúca aktualizácia 1.6 pre hru Stardew Valley dúfajme postačí, aby nás nasýtila do doby, kým ConcernedApe oznámi dátum vydania pre jeho vysoke očakávanú druhú hru, Haunted Chocolatier.