Skip to main content

Bude sa konať 20. apríla

Spoločnosť Apple v utorok oznámila, že ich ďalšia veľká udalosť sa bude konať 20. apríla. V pozvánke svieti nápis „Spring Loaded“. Spoločnosť potvrdila udalosť iba pár hodín po tom, ako hlasová asistencia Siri prezradila presný dátum príliš skoro po opýtaní otázky „Kedy sa koná ďalšia udalosť Apple?“

Nie je žiadnym prekvapením, že z pozvánky na udalosť Spring Loaded sa toho vyčítať veľa nedalo. No dizajn loga Apple z videa by mohol naznačovať oznámenie nového Apple Pencil stylusu.

Podľa načasovania udalosti je možné, že Apple predstaví aj nové zariadenia iPad Pro. Predpokladá sa, že nové 11- a 12,9-palcové tablety budú mať podobný dizajn ako minuloročné modely. Väčší model by mal byť prvým zariadením s Mini LED displejom spoločnosti Apple. Ďalšie predpokladané vylepšenia zahŕňajú rýchlejší procesor s výkonom podobným najnovšiemu zariadeniu Mac s čipom M1 a USB-C portom a lepší fotoaparát. V prvej polovici tohto roka by mal byť oznámený aj nový iPad mini s 8,5- a 9-palcovou obrazovkou (minule to bolo len 7,9).

Na podujatí by sa mohli objaviť aj lokalizačné prívesky Apple AirTags, ktoré konkurujú spoločnosti Tile. Používať budú ultraširokopásmovú technológiu, ktorá bola uvedená v smartfóne iPhone 11. O zariadeniach AirTags sa hovorí už od roku 2019, no aj keď sa podľa dostupných informácii už vo veľkom vyrábajú, stále ešte neboli oznámené.

Udalosť Spring Loaded môže priniesť nové modely zariadení iMac a MacBook

Okrem zariadení, ktoré sú spomenuté vyššie by na udalosti Spring Loaded mohli byť predstavené aj iné zariadenia, o ktorých sa predpokladá, že na svetlo sveta vyjdu tento rok.

Apple údajne tento rok plánuje vylepšenie rady zariadení iMac, keďže spoločnosť postupne prechádza na používanie svojich vlastných procesorov Apple Silicon. Nové modely by mali mať tenšie okraje a dizajn pripomínajúci Pro Display XDR. Minulý mesiac spoločnosť Apple potvrdila, že zastaví predaj súčasného základného modelu iMac Pro akonáhle vyčerpá zásoby. To naznačuje, že by mohla spoločnosť oznámiť nové modely veľmi skoro.

Tiež sa objavili správy, že tento rok prídu aj nové modely MacBook Pro a MacBook Air. Laptopy by sa mali vrátiť s obľúbenými funkciami ako nabíjanie MagSafe a sloty na SD karty. Naopak MacBook Pro sa rozlúči s dotykovým ovládačom Touch Bar.

Na udalosti Spring Loaded by mohli byť potenciálne predstavené nové slúchadlá Apple AirPods. Nová verzia bezdrôtových slúchadiel sa blíži a mohla by byť oznámená už v prvej polovici tohto roku. Takúto správu zverejnila minulý rok agentúra Bloomberg a doplnila, že nové AirPods by mohli mať prvky dizajnu AirPods Pro, a to kratšie nožičky a vymeniteľné štuple. Prichádzajú aj nové AirPods Pro, ktoré by mohli byť úplne bez nožičiek.

Agentúra Bloomberg priniesla správu, že spoločnosť Apple by mohla v roku 2021 uviesť nový upgrade Apple TV. Tohtoročný model by mal byť viacej zameraný na hranie a súčasťou bude aj nový ovládač, aktualizovaný procesor a podpora frekvencie 120 Hz. 

Spring Loaded

Udalosť Spring Loaded sa už nezadržateľne blíži. Budeme si musieť len počkať a uvidíme, či budú tieto predpovede pravdivé.

Titulný obrázok: Apple

Summary
Spoločnosť Apple oficiálne oznámila udalosť Spring Loaded
Article Name
Spoločnosť Apple oficiálne oznámila udalosť Spring Loaded
Description
Spoločnosť Apple v utorok oznámila, že ich ďalšia veľká udalosť sa bude konať 20. apríla. V pozvánke na udalosť svieti nápis „Spring Loaded“.
Author
Publisher Name
uploading.sk
Publisher Logo