Skip to main content

Pre používateľov budú naplánované štvorminútové video hovory.

Facebook testuje video zoznamovaciu aplikáciu s názvom Sparked. Ak sa chcete prihlásiť, musíte mať vytvorený účet na Facebooku. Aplikáciu vytvoril tím spoločnosti Facebook s názvom NPE Team, ktorý vyvíja a experimentuje s novými aplikáciami.

Na webstránke Sparked aplikáciu opísali ako „video zoznamku pre milých ľudí“. V appke by nemali byť verejné profily ani súkromné správy. Nebude fungovať ako bežná zoznamovacia aplikácia ako Tinder. Zoznamka Sparked bude párovať používateľov, ktorých potom pozve na štvorminútové rande. Následne si môžu potenciálne páry vymeniť kontaktné informácie a spojiť sa cez Instagram, iMessage alebo e-mail.

Redaktori z webu The Verge si randenie vyskúšali za vás. Založili si účet a boli zaradení na čakaciu listinu. Facebook zoznamka ich upozornila, že majú byť hlavne milí. Pri registrácii musí používateľ opísať svoje kvality ako potenciálneho partnera. Sparked oznámi, že tieto kvality skontroluje predtým, ako budete môcť ísť na rande. Používatelia si musia zvoliť či majú záujem o mužov, ženy alebo nebinárnu osobu. Redaktori z The Verge sa chceli zúčastniť na udalosti v aplikácii, o ktorú malo záujem ďalších 47 ľudí. Nebolo však jasné, ako sa má používateľ pripojiť k udalosti. Nevedeli, či sa pripoja cez web, alebo či ich stránka presmeruje na stiahnutie aplikácie. V App Store ani Google Play aplikácia nebola (proces registrácie prebehol cez prehliadač).

Nižšie si môžete pozrieť screenshoty z procesu registrácie. Hovorca Facebooku odpísal na podnet The Verge a vyjadril sa, že aplikácia existuje, no je to ešte len experiment v skorej fáze skúšania a konať sa bude len malý beta test.

Verí Facebook appke Sparked?

Aplikácia Sparked je druhým projektom zameraným na zoznamovanie sa od spoločnosti Facebook. V roku 2019 vyšla v USA zoznamka Facebook Dating, ktorá je súčasťou hlavnej aplikácie Facebook. Odvtedy zoznamka zavítala aj do iných krajín a naposledy sa dostala aj do Spojeného kráľovstva. Funguje ako typická aplikácia na zoznamovanie, kde si používatelia môžu prezerať verejné profily a ak sa im niekto zapáči, pošlú tejto osobe „Páči sa mi to“ a ak dostanú rovnakú odozvu, môžu začať chatovať. NPE Team už zverejnil mnoho aplikácií, no nie každá sa uchytila, takže nie je jasné ako veľmi spoločnosť Facebook aplikácii Sparked verí.

Video zoznamovanie sa stalo novým trendom len nedávno, a to kvôli pandémii. Ľudia musia byť doma, takže osobný kontakt medzi nimi je obmedzený.

Aplikácia The League prišla s video zoznakou už v roku 2019. Nezaostávajú ani aplikácie Tinder, Bumble a Hinge, ktoré tiež ponúkajú možnosť videochatu. Sparked sa chce priblížiť prístupu aplikácie The League. Spoločnosť experimentuje s novými spôsobmi zoznamovania, keďže ľudia už majú dosť tuctových aplikácii, kde musia používatelia prechádzať cez stovky profilov a vyberať, kto sa im páči.

Titulný obrázok: theverge.com

Summary
Sparked: Facebook testuje novú video zoznamku
Article Name
Sparked: Facebook testuje novú video zoznamku
Description
Facebook testuje video zoznamovaciu aplikáciu s názvom Sparked. Ak sa chcete prihlásiť, musíte mať vytvorený účet na Facebooku.
Author
Publisher Name
uploading.sk
Publisher Logo