Skip to main content

Instagram bude môcť zobrazovať HDR fotografie pořízené s novými telefónmi Samsung Galaxy S24, oznámili obe spoločnosti. „Každá fotografia a video, ktoré pořídíte alebo si pozriete, bude zobrazené v plnom rozsahu farieb a kontrastu, od momentu, kedy obsah zachytíte, až po moment, kdy príspevok zverejníte,“ povedal na podujatí k uvedení S24 viceprezident spoločnosti Samsung pre Inteligentné snímkování, Dr. Hamid Sheikh. „Vlastne séria Galaxy S24 bude prvá v histórii, ktorá bude mít umožněné HDR pro fotografie na Instagramu.“ Aplikace už podporuje HDR videá.

Podpora HDR bola jednou z niekoľkých funkcií zameraných na sociálne média a fotografovanie, ktoré Samsung oznámil pre svoje nové telefóny, Galaxy S24, S24 Plus a S24 Ultra. Výrobce smartfónov tiež oznámil, že Instagram, ako aj konkurenčný Snapchat, budú moci využívať pôvodné funkce kamery Samsung priamo pri fotografovaní z aplikácií sociálnych médií.

Podpora pre posielanie HDR fotek na Instagram bola oznámená na pódiu. Obrázok: Samsung

Medzi tieto funkcie patrí fotografovanie v slabom svetle „Nightography“, „Super HDR“ a stabilizácia videa. Engadget poznamenáva, že stabilizácia videa musí byť povolená v pôvodnej aplikácií kamery, skôr než bude dostupná prostredníctvom Instagramu a Snapchatu, inak to znamená, že Instagram a Snapchat by mali ponúknuť majiteľom zariadení S24 oveľa prirodzenejší zážitok z fotografování.

Hoci viacero funkcií kamery Samsung bude dostupných prostredníctvom fotoaparátov tretích strán na Instagrame a Snapchate s Galaxy S24, Engadget poznamenáva, že stále budete chcieť používať pôvodné aplikácie telefónu, aby ste využili ich funkce úprav zamerané na umeleú inteligenciu, ktoré môžu pridať rozostrenie pozadia, odstrániť odrazy a dokonca presunúť objekty v rámci snímky.