Skip to main content

Vicepredseda Focusu, Jason Cassidy a herečka a režisérka Riley Keough pristúpili k správnej rade Inštitútu pre film a médiá Gotham

Novinka prišla pred udeľovaním Gotham Awards 2023, ktoré organizuje Inštitút pre film a médiá Gotham. K správnej rade sa pridali Riley Keough a vicepredseda spoločnosti Focus, Jason Cassidy, ktorí sa pripojili k svojim kolegom z rady Anthony Bregman, Alina Cho, Franklin Leonard, Stephanie March, Soledad O’Brien, Lisa Taback a Teddy Schwarzman.

Herečka, producentka a režisérka Riley Keough

Riley Keough, herečka, producentka a režisérka, naposledy účinkovala v sérii Amazon Prime Video Daisy Jones & the Six, ktorá získala deväť nomiancií na ceny Emmy vrátane nominácie pre Keogh na najlepšiu herečku v minisérii. (Ceny Emmy boli preložené z ich tradičného septembrového termínu kvôli štrajkom scenáristov a hercov a majú byť predstavené v januári.) Keough je známa aj z filmov Zola, The Runaways, The Girlfriend Experience a American Honey.

Keough debutovala ako režisérka v roku 2022 filmom War Pony, ktorý spolurežírovala s producentskou partnerkou Ginou Gammell. Tento kritikou oceňovaný projekt, ktorý vyvinula a produkovala produkčná spoločnosť Keough, Felix Culpa, vyhral cenu Caméra d’Or na filmovom festivale v Cannes v roku 2022. Medzi ďalšie projekty Felix Culpa patrí film s Jessom Eisenbergom Manodrome a limitovaná séria Hulu Under the Bridge, založená na knihe Rebeccy Godfrey.

Vicepredseda Focusu, Jason Cassidy

Vicepredseda Focusu, Jason Cassidy, spolu s predsedom Peterom Kujawskim, dostal na minuloročných Gotham Awards poctu priemyslu, kde Tár od Focusu viedol nominácie toho roka. Cassidy sa stal vicepredsedom v roku 2019 po vstupe do štúdia ako prezident marketingu v roku 2016. Štyri projekty od Focusu boli tento rok nominované na Gotham Awards.

Pred nástupom do Focusu, Cassidy, ktorý má viac ako 25 rokov skúseností s filmovým marketingom, pracoval ako hlavný marketingový riaditeľ pri Open Road a vedl oscarovú kampaň pre najlepší film roku 2016, Spotlight. Pred Open Road riadil marketingové oddelenie v Miramaxe, kde viedol oscarové kampane pre najlepšie filmy ako Chicago a No Country for Old Men.

„Sme nadšení, že sme mohli pridať Jasona, jedného z najrešpektovanejších a najinovatívnejších filmových výkonných pracovníkov, a Riley, mimoriadne talentovanú herečku a kritikou oceňovanú filmárku, k už tak úžasnej správnej rade Gothamu,“ povedal výkonný riaditeľ Inštitútu pre film a médiá Gotham, Jeffrey Sharp, vo vyhlásení. „Vďaka ich skutočnej vášni pre podporu nezávislých tvorcov sme presvedčení, že organizácia rozšíri svoj pozitívny vplyv na mediálny priemysel prostredníctvom ich odborných znalostí a perspektív.“

Okrem Gotham Awards podporuje Gotham aj nezávislých tvorcov filmov a médií, keď sa snažia rozvíjať svoje kariéry a dosiahnuť širšie uznanie. Gotham Awards 2023 sú naplánované na 27. november v Cipriani Wall Street v New Yorku.

Zdroj: Hollywood Reporter