Skip to main content

Filmová adaptácia Feyovej muzikálovej verzie jej komédie z roku 2004, Mean Girls, v réžii Artura Pereza Jr. a Samanthy Jayne, bude premiérovo v kinách v januári.

Paramount Pictures v stredu vydal prvý trailer na veľkolepú muzikálovú adaptáciu Brodwayovej show Mean Girls, ktorá následuje modernú verziu teenegerskej komédie Tiny Fey z roku 2004 s rovnakým názvom.

Noví herci v starých úlohách

V takmer dvojminútovom tease sa do nášho povedomia vracajú postavy ako Cady Heron, Regina George, Janis Ian, Gretchen Wieners, Damian, Karen Smith a Aaron Samuels. Tentokrát sú však hrdinovia zahraní novými hercami. Hlavnú postavu Cady, ktorá sa po presťahovaní z Keni do chicagského predmestia trápi, ako prežiť v džungli nového stredného školského života, stvárňuje Angourie Rice.

„Je ti tam dobre?“ pýta sa Damian v podaní Jaquel Spiveyho, ktorý otvára dvere na dámskej toalete, kde Cady vidíme, ako si obťažkane pochutnáva na svojom obede. „Obávame sa, že buď berieš drogy alebo že máš na záchode dieťa.“

Kráľovná včiel

Damian so svojou kamarátkou Janis (Auli’i Cravalho) rýchlo pomáhajú nováčikovi Cady začleniť sa do úplne nového sveta, kde zákon stanovujú „Plastovky“. Medzi ne patrí kráľovná včiel Regina George, ktorú stvárňuje Reneé Rapp, v muzikálovej verzii, Gretchen (Bebe Wood) a Karen (Avantika). „Môžeš byť veľmi horúca, ak zmeníš takpovediac všetko,“ vraví Regina na teaser kameře.

Cady je ochotná prijať výzvu, keď ju Regina po bodnutí do chrbta hodí na jej ex, chlapca, do ktorého sa nováčik bezhlavo zamiloval. Sústredené na zničenie vrchného predátora, Cady, Janis a Damian sa spoja, aby pokazili imidž a status Reginy, a tým premenili Cady na súčasť života svojho tvrdého súpera, ktorý zahŕňa ten strašný škaredý zošit a pani Georgeovú (Busy Philipps), ktorá je zúfalá, aby bola cool.

„Pomôžeme ti, Cady,“ hovorí Janis, ktorú stvárňuje Cravalho, skôr než sa všetko zvrhne. „Urobíme ju zaplatiť.“

Chýba muzikálová zložka

Trailer síce neobsahuje hudbu z muzikálu, ale je doplnený novými verziách trojice rošťákov, ktorí sa snažia sabotovať Reginu, Cady, ktorá neprišla na zábavu o sviatku Halloween („Cady, ak sa neoblečieš provokatívne, je to hanba pre nás.“), klasickému momentu „Nastúp do auta, strácaj,“ a bolestivému vystúpeniu na vianočnej predstavení skladby „Jingle Bell Rock“. Na to je pridaná tanečná prestávka a kameo jednej z hlavných aktérok muzikálu, Ashley Park, ktorá hrala Gretchen.

Fey, ktorá napísala scenár, si zahraje opäť rolu pani Norburyové a spolu s ňou sa vracia aj Tim Meadows, ktorý sa opäť ujme roly riaditeľa Duvall. Film obsahuje aj Jenna Fischer ako Cadyinu mamu, Jon Hamm ako kouča Carra, Mahi Alam ako Kevina Ganatru a Connora Ratliff ako pán Rapp.

Film Mean Girls, ktorý mal premiéru na Paramount+, ale odvtedy si vyslúžil teatrálnu premiéru 12. januára 2024, režírujú Arturo Perez Jr. a Samantha Jayne.

Zdroj: https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-news/mean-girls-musical-trailer-renee-rapp-tina-fey-1235640425/