Skip to main content

Zvýšená spotreba vody môže byť spôsobená únikom vody z potrubia. Na vine môže byť aj pretekajúci kohútik alebo len zmeny hygienických návykov vašej rodiny. Poďme si povedať viac.

Pretekajúca toaleta

Únik vody z toalety je bežným problémom. Môže zvýšiť váš účet za vodu a spôsobiť stratu ohromujúceho množstva vody. Chybná klapka spôsobuje pokles hladiny vody v toalete a podporuje neustálu spotrebu vody vypúšťaním a dopĺňaním nádržky. Na vine môžu byť aj prípojky vodovodného potrubia a praskliny v tesneniach.

Netesné vodovodné batérie

Pri väčšom množstve vodovodných batérií v domácnosti sa môže ľahko stať, že jedna z nich začne časom pretekať. S každou kvapkou sa kotúľajú peniaze von z vášho vrecka. Problém môže byť v samotnej batérii alebo hlbšie vo vodovodnom potrubí. Čím rýchlejšie sa únik identifikuje a opraví, tým rýchlejšie sa zníži váš účet za vodu.

vodovodné potrubie v kuchyni

Mohlo by vás zaujímať: Nájdite a vytvorte si svoj vysnívaný domov


Prasknuté vodovodné potrubie

Ak si všimnete veľké množstvo vody na dvore, rozmočené miesta alebo veľké zvýšenie účtu za vodu, je veľká pravdepodobnosť, že máte prasknuté vodovodné potrubie. Medzi hlavné faktory úniku vody patrí stav potrubia, zásahy koreňov stromov a podzemných živočíchov. V tomto prípade zavolajte inštalatéra, ktorý ponúka monitoring kanalizácie, aby ste sa dostali k jadru problému.

Zastarané toalety, spotrebiče

Agentúra na ochranu životného prostredia odhaduje, že vysoko účinná práčka môže ušetriť 50 litrov vody na jedno pranie. Je teda logické, že kúpa nových spotrebičov by mala znížiť váš účet za vodu. Ak chcete ušetriť čo najviac, kupujte práčky, umývačky alebo toalety s certifikátmi o efektívnosti využitia vody.


Foto: elements.envato.com