Skip to main content

Animovaný film Super Mario Bros. bol obrovským hitom pre spoločnosť Nintendo, pričom vo svetových kinách zarobil viac ako 1 miliardu dolárov, takže rozhodnutie vyrobiť pokračovanie bolo jednoduché. V novom videu Shigeru Miyamoto z Nintenda a Chris Meledandri z Illumination Entertainment oznámili, že ďalší film je vo vývoji, s dátumom premiéry stanoveným na 3. apríla 2026.

Meledandri hovorí, že štúdio Illumination Studios Paris, ktoré pracovalo na prvom filme, vytvára storyboardy pre film pod vedením, opäť raz, Aarona Horvatha a Michaela Jelenica. Dodal, že animácia sa čoskoro začne. A po premiére filmu v USA dňa 3. apríla „a na mnohých ďalších trhoch po celom svete“ sa film dostane do „vybraných teritórií“ počas zvyšku mesiaca.

Miyamoto hovorí, že film bude „mať jasný a zábavný príbeh“, ktorý rozšíri svet založený v prvom filme.

Súvisiace
Film Super Mario Bros. je novým zlatým štandardom pre filmové adaptácie videohier

Nintendo zahrnulo tiež nejaké informácie o hrách, ako že remake hry Paper Mario: The Thousand-Year Door pre Switch a Luigi’s Mansion 2 HD, remaster hry Luigi’s Mansion: Dark Moon pre 3DS, budú k dispozícii 23. mája a 27. júna. A 12. marca bude zbierka hier pre Nintendo Switch Online Game Boy rozšírená o hru Dr. Mario pre pôvodný Game Boy a hry Mario Golf a Mario Tennis pre Game Boy Color.

Ak ste to zmeškali: #PaperMario: The Thousand-Year Door
prichádza na #NintendoSwitch 23. mája! #PaperMarioTheThousandYearDoorhttps://t.co/4O22wZX7RO pic.twitter.com/Csxn7Jq5Aa

— Nintendo of America (@NintendoAmerica) 10. marca 2024