Skip to main content

Ošípaná v Bratislave: Podvodníčka si vydala meno veštkyne a obrala ženu o tisíce eur

Poznáte to, hľadáte odpovede na nejasné otázky a niekedy sa obrátite na pomoc, ktorá by mohla byť trochu… no, nadprirodzená? Ale čo ak ozajstná realita dolapí táto mystika v podobe podvodu? Presne to sa stalo jednej Bratislavčanke, ktorá dala dôveru a nemalú sumu peňazí do rúk falošnej veštkyne.

Ako došlo k podvodu?

Obeť, hľadajúca pomoc pre osobné problémy, našla inzerát na „profesionálnu“ veštkyňu. Táto takzvaná odborníčka na osudy ponúkala svoje služby, a zvyčajný sľub obratu k lepšiemu prerástol do finančných požiadaviek. Naivita tohto aktu ovládala situáciu, a žena bez váhania posunula veľkú sumu peňazí v nádeji na zázračnú zmenu.

Metódy, čo slúžili ako nástroje podvodníčky

Podvodníčka nešetrila kreativitou – od vzťahových rád, cez pochybné rituály, až po drahé amulety a talizmany, čo sľubovali ochranu a šťastie. Falošná veštkyňa zneužila dôveru klientky a vymáhala sumy so sľubom obrovskej karmickej odmeny.

Opatrnosti je nikdy dosť

Tento príbeh je smutnou pripomienkou, že vždy by sme mali byť na pozore pred podvodníkmi, ktorí sa vydávajú za odborníkov v akejkoľvek oblasti. Či už hľadáte pomoc duchovnú, psychologickú, alebo inú, dôležité je držať oči otvorené a nechať sa viesť zdravým rozumom.

Čo robiť, ak ste obeťou podobného podvodu?

Ak sa cítite byť podvedení, je dôležité konať rýchlo. Podajte oznámenie na políciu, informujte svoju banku, ak išlo o finančné transakcie, a načrite z univerzálnej múdrosti – hľadať pomoc u licencovaných odborníkov s dobrou povesťou a transparetnými referenciami.

Zobrať si ponaučenie z príbehu

Nezabúdajme, každá skúsenosť, či už dobrá alebo zlá, nás môže niečo naučiť. A týmto prípadom to je jasná lekcia – budťe opatrní, kam investujete svoje emócie, dôveru a hlavne financie. Vždy si dajte tú námahu a poriadne preverujte, komu otvárate svoju peňaženku aj srdce.