Skip to main content

Plex, známy svojím softvérom na mediálne servery a ako miesto na sledovanie obsahu podporovaného reklamami, plánuje začiatkom februára spustiť obchod na nákup a prenájom filmov a televíznych relácií, povedali firemní predstavitelia Lowpass’ovi Janko Roettgersovi.

„Väčšina štúdií“ je pripravená na spustenie obchodu a „plány na dokončenie katalógu budú nasledovať čoskoro po tom,“ hovorí Roettgers. Obchod bude tiež integrovaný s funkčnosťami Plex, ako sú zoznamy sledovaných filmov. Roettgers upozorňuje, že Plex oznámil plány na spustenie obchodu s filmami / TV už v rokoch 2020 a 2023 – dúfajme, že tentokrát je Plex skutočne pripravený na uvedenie do prevádzky.

Nový obchod bude pre Plex veľkým prírastkom, obzvlášť po tom, čo spoločnosť v júni 2023 prepustila 20 percent svojho personálu. V tom čase CEO spoločnosti povedal zamestnancom, že reklamný biznis Plexu bol „značne ovplyvnený“ poklesom na globálnych reklamných trhoch, ale hlavný produktový riaditeľ Scott Olechowski povedal Roettgersovi, že ich reklamný biznis rastie.

Súvisiace
Plex prepúšťa viac ako 20 percent svojho personálu
Plex spúšťa svoju bezplatnú službu pre streamovanie filmov a televíznych relácií
Najlepšia časť FAST TV je voľba, ktorú berie preč

K Plexu sú na ceste ďalšie zmeny, hlási Roettgers. Olechowski povedal, že spoločnosť pracuje na „pomerne významnej obnove UX“ (užívateľského rozhrania), aby podporila mnoho ľudí, ktorí využívajú Plex na sledovanie filmov a televíznych relácií podporovaných reklamami a kanálov FAST (bezplatné streamovanie podporované reklamami).

Plex tiež plánuje tento rok pridať viac sociálnych funkcií, ako sú verejné profily – aj po tom, ako sa koncom minulého roka objavili obavy týkajúce sa jeho funkcie zdieľania aktivity. (Roettgers hovorí, že Plex aktualizoval niektoré procesy počiatočných nastavení funkcie a senior produktový a dizajnový riaditeľ Jason Williams mu povedal, že reakcie „takmer okamžite potom rýchlo zmizli.“)