Skip to main content

Pierce Brosnan, jediný Ír, ktorý na plátne stvárnil Jamesa Bonda, bude poctený 7. marca na 18. ročníku Oscar Wilde Awards.

Tradičná oslava pred Oscarmi

Nenáročná akcia organizovaná US-Ireland Alliance, ktorá oslavuje prácu tých z Írska (a aj iných miest) ktorí prispievajú do filmového, televízneho a hudobného priemyslu, sa vracia do svojho tradičného večerného času tri dni pred Akademickými oceneniami v dome spoločnosti Bad Robot, produkčný dom J.J. Abramsa a Katie McGrath.

Úspechy írskych hercov

„Úspech írskych hercov v filmovom priemysle v posledných rokoch poukázal na pozoruhodný talent v Írsku,“ povedala zakladateľka US-Ireland Alliance Trina Vargo vo vyhlásení. „Sme nadšení, že môžeme oceniť jednu z najtalentovanejších írskych legiend, ktorá odčinila cestu.“

Kariéra Pierce Brosnana

Rodený v Drogheda, grófstvo Louth, Írsko, Brosnan nedávno dokončil produkciu filmu Four Letters of Love, ktorý je založený na najpredávanejšom románe pod rovnakým názvom od írskeho autora Nialla Williamsa.

V minulom roku hral v filmoch The Last Rifleman, inšpirovanom skutočným príbehom veterána druhej svetovej vojny, ktorý žije v domove dôchodcov v Severnom Írsku, a v réžii Phillipa Noyceho filme Fast Charlie, kde stvárnil nájomného vraha.

Medzi jeho ďalšie nedávne práce patrí Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga (2020), False Positive (2021), Cinderella (2021), Black Adam (2002) a The Out-Laws (2023).

Hviezdny herec, samozrejme, je najlepšie známy ako 007 v GoldenEye (1995), Tomorrow Never Dies (1997), Svet už nie je dosť (1999) a Die Another Day (2002); pre jeho úlohy v iných filmoch ako Tailor of Panama (2001), The Matador (2005) a filmy Mamma Mia!; a ako hlavný herec v sérii NBC Remington Steele z rokov 1982-87.

Brosnan, vo veku 70 rokov, založil svoju produkčnú spoločnosť Irish DreamTime spolu s Beau St. Clair v roku 1996, a on a jeho manželka Keely Shaye spoluprodukovali environmentálny dokumentárny film Poisoning Paradise (2017).

Ďalší ocenenec

Richard Baneham, vizuálny efekt a špecialista na animáciu pochádzajúci z Dublinu, ktorý získal Akademické ceny za svoju prácu na pôvodnom Avatare a pokračovaní The Way of Water, bude tiež ocenený Oscar Wilde Award 7. marca.

Pre odoslanie tipu pomocou nášho anonymného formulára môžete použiť tentoklik zdroj.