Skip to main content

Podľa spoločnosti Adobe sa zlepšila rýchlosť aj výkon aplikácie.

Lightroom bola prvou kreatívnou aplikáciou od Adobe, ktorá vstúpila do spolupráce so zariadeniami s čipom Apple Silicon. Teraz nasleduje dlho očakávané vydanie aplikácie Adobe Photoshop. Spoločnosť Apple tvrdí, že Photoshop pre zariadenia Mac s čipom M1 dokončí väčšinu úloh 1,5-krát rýchlejšie ako keď beží na procesoroch Intel. Nezlepšila sa len rýchlosť úpravy fotiek, ale aj ostatné funkcie a spustenie aplikácie.

Aplikácia Photoshop pre Apple Silicon bola najprv v beta verzii, no už sa sa začala distribuovať zákazníkom služby Creative Cloud (kolekcia aplikácií na prácu s fotografiami, dizajnom atď. od spoločnosti Adobe), ktorí pracujú so zariadením Mac s čipom M1. To sú napríklad zariadenia MacBook Air, 13-palcový MacBook Pro a Mac mini. Viceprezidentka spoločnosti Adobe Pam Clarková sa vyjadrila nasledovne:

„Tieto skvelé vylepšenia výkonu sú len začiatok. So spoločnosťou Apple plánujeme naďalej spolupracovať na celkovej optimalizácii výkonu aplikácie.“

Slová „len začiatok“ v tomto prípade znamenajú, že existuje zopár funkcií a trikov, ktoré sa ešte nestihli dostať aj do verzie pre Apple Silicon. Podľa Clarkovej sú to napríklad novinky ako pozvanie na úpravu cloudových dokumentov a prednastavenia synchronizácie. Viceprezidentka doplnila:

„Výkon aplikácie je tak úžasný, že sme už nechceli ďalej čakať s jej zverejnením. Nechceli sme ukrátiť používateľov o aplikáciu, zatiaľ čo by náš tím pracoval na pár posledných funkciách.“

Zákazníci môžu kedykoľvek prejsť na používanie verzie pre Intel (so softvérom Rosetta 2), ak tieto funkcie bezodkladne potrebujú.

Adobe pridáva nové funkcie aj do aplikácie Photoshop pre iPady, a to históriu verzií cloudových dokumentov a možnosť pracovať v cloude offline. História verzií cloudových dokumentov vám umožní vrátiť sa k starej verzii súboru z posledných šesťdesiatich dní.

Titulná fotografia: adobe.com

Summary
Adobe Photoshop bude bežať natívne na zariadeniach Mac s čipom M1
Article Name
Adobe Photoshop bude bežať natívne na zariadeniach Mac s čipom M1
Description
Lightroom bola prvou kreatívnou aplikáciou od Adobe, ktorá vstúpila do spolupráce so zariadeniami s čipom Apple Silicon. Teraz nasleduje dlho očakávané vydanie aplikácie Adobe Photoshop. Verzia pre zariadenia Mac s čipom M1 dokončí väčšinu úloh 1,5-krát rýchlejšie.
Author
Publisher Name
uploading.sk
Publisher Logo