Skip to main content

Slnko, zdroj života a pálenia očí. Nič nevidíš, v očiach pot, prípadne aj vlasy. Keď priviera oči di Caprio, vyzerá síce sexy, ale keď má stráviť celý deň vonku, tiež sa radšej na to žmúrenie vykašle a dá si šiltovku. Obzvlášť v lete, najmä k vode, určite na túru, a to ani nehovorím o behu. A keď už vyberať šiltovku, ktorú budeš mať na hlave pol roka vkuse, neoplatí sa ti vybrať poriadnu? Patagonia vyrába rôzne druhy, určite si budeš vedieť vybrať.

Šiltovky Patagonia

Patagonia šiltovka s logom je taký klasický produkt, že v lajfstajlových článkoch sa dookola píše, že je to must-have. Ale vzniklo to hlavne preto, že Patagonia šiltovky sú stálice a už desaťročia ich nosí pol Ameriky. A nie preto, že by sa to boli dočítali v časopise. Ich popularita má svoje objektívne dôvody.

» Za prvé, aj čiapka môže byť fér. K prírode, zdrojom, ľuďom a vôbec. Ak si človek dáva pozor na to, aby si vyberal produkty zodpovedných značiek, prečo pri šiltovke robiť kompromis. Patagonia používa na výrobu šiltoviek hlavne organickú bavlnu, recyklovaný polyester a najnovším prírastkom je špeciálny materiál NetPlus™ – nylon zo 100% recyklovaných rybárskych sietí. S nápadom prišla firma Bureo – z nepoužiteľných sietí zozbieraných v rybárskych komunitách v Južnej Amerike vyrábajú pelety, ktoré sa potom môžu zmeniť na plastové výrobky, komponenty alebo vlákna. «

…transformáciou rybárskych sietí na šilty pomáha Patagonia udržať ročne viac ako 35 ton plastového odpadu mimo svetových oceánov…
patagonia vyroba siltovky

Pracovník spoločnosti Bureo skúma zozbierané siete v Čile

No neni to super? Už si len vybrať správny typ, aby šiltovka presne pokryla tvoje potreby. Medzi najobľúbenejšie patrí trucker – šesť-dielna konštrukcia s celou zadnou časťou zo sieťoviny. Vzduch môže voľne prúdiť a domov prídeš s vyvetranou hlavou. Pôvodne ich nosili hlavne vodiči kamiónov, zato ten názov. Ale ich prirodzenú priedušnosť si obľúbi každý. Spravidla vzadu nájdeš snapback – dierkovaný plastový remienok na nastavenie veľkosti. Na výber je aj typ strapback kompletne z pevnejšieho bavlneného plátna alebo športové čiapky z nylonu, napr. pre ultrabežcov špeciálne navrhnutá Duckbill Cap.


Nenechaj si robiť vrásky, ani neriskuj úpal. Patagonia šiltovky sú vo wilderoben k dispo stále, aha: https://wilderoben.com/sk/siltovky-a-ciapky-643Zdroj:
https://brandportal.patagonia.com/

https://gearjunkie.com/