Skip to main content

„`html

Pam Grier, priekopnícka herečka akčných filmov, známa vďaka svojim účinkovaniam v klasických filmoch žánru Blaxploitation ako The Big Doll House, The Big Bird Cage a Friday Foster od Rogera Cormana, sa chystá prevziať ocenenie za celoživotné dielo na nadchádzajúcom Toronto Black Film Festival.

Ocenenie pre herečku

Pam Grierová, ktorá neskôr účinkovala v titulnej úlohe vo filme Jackie Brown režiséra Quentina Tarantina z roku 1994, bude poctená na 12. ročníku TBFF dňa 15. februára v Toronte. V 70. rokoch 20. storočia hrala vo filmoch ako Coffy a Foxy Brown, kde portrétovala ženu-odvetníčku, ktorá sa snažila pomstiť v svete plnom neprávosti a zločinu.

Jej významné role otvorili cestu černošským herečkám v niekoľkých nasledujúcich desaťročiach, a to tak, že mohli nasledovať jej príklad a posilniť svoje zastúpenie na obrazovke. Pre Pam Grier je známa ako priekopníčka ženských akčných hrdiniek. „Ocenenie uznanáva trvalé príspevky Grier nielen ako pútavá herečka, ale aj ako priekopníčka, ktorá búrala bariéry pre ženy a afroamerických umelcov v tejto oblasti a pomohla revolucionalizovať filmový priemysel,“ povedal festival v Toronte vo svojom vyhlásení.

Nové Projekty

Nedávno si Pam Grier zahrala vo filme Cinnamon od štúdia Village Roadshow Pictures, ktoré je dostupné na platforme Tubi. Grier v ňom stvárňuje Mamu, ťažko počujúcu matriarchku drogového kartelu, ktorá je na stope mladému zúfalému páru po tom, čo sa im nepodaril lúpež. Bez toho, aby o tom vedeli, sa ocitli v Maminom hľadáčiku a Mama túži po ničom inom viac ako po sladkej pomste.

Grier taktiež účinkovala v seriáli Bless This Mess pre televíznu stanicu ABC, v ktorom hrajú aj Dax Shepard a Lake Bell. Toronto Black Film Festival sa bude konať od 14. februára do 19. februára v Toronte.

„`