Skip to main content

Frekvenčné meniče Standard A550 sú cenovo dostupným spôsobom, ako dosiahnuť veľmi efektívnu prevádzku vášho elektromotora. Priblížime vám ich hlavné výhody, funkcie a tiež, na čo si dať pozor pri regulácii otáčok elektromotora.

Frekvenčné meniče Standard A550 sú spoľahlivou a cenovo dostupnou voľbou

Standard A550 je univerzálny rad frekvenčných meničov, ktoré vďaka svojmu vyhotoveniu a vlastnostiam vyhovujú najmä jednoduchším štandardným aplikáciám. Hlavnou výhodou týchto frekvenčných meničov je ich vysoká spoľahlivosť a jednoduché ovládanie. Frekvenčné meniče Standard A550 sú schopné pracovať na výstupnej frekvencii až 400 Hz a sú perfektnou voľbou najmä k menším elektromotorom.

frekvencny menic a550

Frekvenčný menič STANDARD A550

Napriek tomu, že frekvenčné meniče Standard A550 sa jednoducho používajú a patria medzi cenovo dostupné riešenia, potešia širokou paletou funkcií, pričom vybrať si môžete aj varianty vybavené brzdovou jednotkou. Po zadovážení tohto frekvenčného meniča sa vyhnete zložitému nastavovaniu. Už od výroby sú frekvenčné meniče Standard A550 predkonfigurované, takže celá inštalácia prebieha tzv. plug and play spôsobom. Stačí teda zapojiť a frekvenčný menič môžete používať. Ako to môže vyzerať v praxi? Pozrime sa na to, na čo si dať pozor pri regulácii otáčok frekvenčným meničom.

Regulácia otáčok motora frekvenčným meničom

Frekvenčné meniče vo všeobecnosti sú najviac využívané práve na znižovanie a zvyšovanie otáčok motora. V tomto ohľade si vždy treba ustrážiť nielen samotné parametre motora ale aj možnosti jeho chladenia. Pri nízkych otáčkach klesá výkon motora a niekedy pritom nemusí dôjsť k uvedeniu ventilátora do prevádzky. V takom prípade je potrebné dávať veľký pozor na prípadné prehriatie.

Pri zvyšovaní otáčok motora sa zvyšuje jeho krútiaci moment. V tomto smere je zasa potrebné dohliadnuť na odporúčania výrobcu a rešpektovať maximálne parametre motora. Pri zvýšených otáčkach opäť nemusí stačiť vstavané chladenie elektromotora.

frekvencny menic s elektromotorom

Používanie frekvenčných meničov je úplne bezpečné, je ale potrebné dodržať všetky odporúčania výrobcu. Kombinácia elektromotora a frekvenčného meniča je veľmi účinným zdrojom pohonu, neváhajte sa na nás obrátiť a my vám s výberom ochotne pomôžeme.