Skip to main content

Koľko stojí nový ovládač k Apple TV?

Apple konečne prišiel s novým dizajnom ovládača Siri. Spoločnosť našťastie vymenila zmätočný touchpad za staré dobré tlačidlá. Dobrou správou je, že Apple ho predáva aj zvlášť a nemusíte si kupovať najnovšie Apple TV 4K, aby ste získali lepší ovládač. V USA je jeho cena 59 $ a u nás by mal stáť 65 €. Najnovší ovládač k Apple TV bude fungovať s akýmkoľvek Apple TV so systémom tvOS.

To znamená, že aj keď vlastníte prvú generáciu multimediálneho centra Apple TV 4K, alebo štvrtú generáciu Apple TV z 2015, s ktorým debutoval prvý ovládač Siri Remote, budete si môcť kúpiť nový vylepšený model.

Je to skvelá správa pre každého, kto stále používa starší model ovládača, pretože pôvodné diaľkové ovládanie Siri je hrozné a najnovší model Apple TV 4K je drahý. A zvlášť ak už vlastníte prvú generáciu Apple TV 4K, nový set-top box sa vám kupovať neoplatí. Preto je veľmi praktické, že Apple ponúka ovládač aj samostatne.

Starý model diaľkového ovládania Siri sa už v budúcnosti nebude predávať. Nahradí ho nový ovládač k Apple TV – predávať sa bude s 32 GB a 64 GB verziou Apple TV 4K a s Apple TV HD, ktorý je prekvapivo stále v predaji. (Tento šesťročný model stojí 149 $, zatiaľ čo najnovší model Apple TV 4K len 179 $.)

ovládač k apple tv

K predobjednávkam sa bude dať dostať 30. apríla a doručovať sa začnú až v druhej polovici mája.

Spoločnosť Apple potvrdila, že nový Siri Remote nemá lokalizačný čip U1. Ak sa vám stratí vo vankúšoch na pohovke, budete si ho musieť nájsť sami.

Titulný obrázok: theverge.com

Summary
Ovládač k Apple TV 4K si môžete kúpiť aj k staršiemu modelu
Article Name
Ovládač k Apple TV 4K si môžete kúpiť aj k staršiemu modelu
Description
Apple konečne prišiel s novým dizajnom diaľkového ovládania. Ovládač k Apple TV Siri Remote si budete môcť na Slovensku kúpiť za 65 €.
Author
Publisher Name
uploading.sk
Publisher Logo