Skip to main content

Ostražití, 4ka klienti: Nová vlna podvodov žiada overenie telefónnych čísel

Nenechajte sa oklamať: 4ka varuje pred podvodnými správami

Dávajte si pozor na svoje mobilné telefóny! Operátor 4ka nedávno zaznamenal nárast podvodných činností, pri ktorých sa klientom posiela zavádzajúce upozornenie s výzvou overiť si svoje telefónne číslo. Tento trik je navrhnutý tak, aby sa podvodníci dostali k vašim osobným a finančným informáciám – takže byť na pozore je kľúčové!

Ako funguje tento podvod?

Podvodníci posielajú SMS správy alebo e-maily, ktoré vzbudzujú dojem oficiálnej komunikácie od 4ka. V správach sa tvrdí, že je potrebná okamžitá reakcia a overenie čísla z dôvodov bezpečnosti účtu. Často je priložený aj link, ktorý vás naviguje na falšovanú webovú stránku, jež vyzerá takmer identicky ako tá pravá. Tu sa potom od vás vyžadujú citlivé údaje ako meno, heslo, fotografie dokladov alebo bankové informácie.

Aké kroky podniknúť, ak dostanete takúto správu?

Pravidlo číslo jeden – neklikajte na žiadne linky a nezadávajte svoje informácie! Ak máte akékoľvek pochybnosti o pravosti správy, je najlepšie kontaktovať priamo zákaznícku podporu operátora 4ka prostredníctvom overených kanálov. Tiež je dobré si overiť aktuálne varovania a upozornenia priamo na oficiálnej webovej stránke 4ka.

Ako sa môžete v budúcnosti brániť?

Jedným z najlepších spôsobov, ako predchádzať podvodným správam, je byť vždy ostražitý a nezdieľať svoje osobné údaje prostredníctvom neistých alebo nepotvrdených kanálov. Zvýšte svoju online ochranu silnými heslami a dvojstupňovým overením. A samozrejme, buďte obozretní pri odpovedaní na jakékoliv pochybné e-maily alebo správy.

Záver: Buďte proaktívni v ochrane svojich údajov

Nová vlna podvodov na scéne je pripomienkou, že vždy je treba zotrvať bdelými, pokiaľ ide o ochranu osobných informácií. 4ka klientov vyzýva, aby boli opatrní a vždy si overili pravosť výziev k akcii súvisiacich s ich účtami. Buďte bezpeční a neustále informovaní, aby ste zabránili podvodníkom v ich činnosti.