Skip to main content

Film Flora and Son vstupuje do súťaže s dvoma originálnymi piesňami, obe spolu napísané a zahraté Eve Hewson (exkluzívne)

Originálne skladby z dvoch predchádzajúcich filmov Johna Carneyho získali nominácie na Oscara: „Falling Slowly“ z filmu ‚Once‘ (ktorý zvíťazil) a „Lost Stars“ z ‚Begin Again‘. Barbie tento rok nie je jediným konkurentom s viacerými silnými skladbami bojujúcimi o Oscara za najlepšiu originálnu skladbu.

‚Flora a Syn‘, a ich súťažné skladby

‚Flora and Son‘, najnovší muzikálový film napísaný a režírovaný Írčanom Johnom Carneym, je do posledného stĺpčeka napchatý chytľavými originálnymi melódiami. Avšak, The Hollywood Reporter sa dozvedel, že Carney a distribútor filmu ‚Flora and Son‘, spoločnosť Apple, sa rozhodli oficiálne predložiť len dve skladby pred 1. novembrom, ktorý je posledným dňom pre podanie piesní do súťaže za cenu Oscar za najlepšiu originálnu skladbu, a to v nádeji, že tým zvýšia šance na zaradenie oboch kompozícií do užšieho výberu 15 skladieb a nakoniec aj do zoznamu piatich nominovaných.

Oblasť sa vracia do submisie „Meet in the Middle“, v ktorej Flora (Eve Hewson), irská matka slobodná matka pracovnej triedy, a jej gitarový inštruktor Jeff (Joseph Gordon-Levitt), zápasný americký hudobník, sa via Zoomu stretávajú a „High Life“, ktorú Flora, jej syn a ostatní v neskorších častiach filmu verejne predvádzajú. Obe skladby spolunapísal Carney, Gary Clark a Hewson (dcéra Bon-a z U2). Hewson tieto pesničky tiež zahrala vo filme, prvú spolu s Gordon-Levittom (kto je tiež uvedený ako jeden z jej autorov, rovnako ako Robert John Ardiff), a druhú spolu s Orénom Kinlanom.

Vo filme ide o spojenie skladby a postavy

Carney vysvetľuje pre The Hollywood Reporter, „Ako ‚Meet In The Middle‘, tak ‚High Life‘ boli napísané veľmi konkrétne pre postavu Flory. Zvyčajne v muzikáli hľadáte najlepšiu pieseň na svete, ale vo svojich filmoch sa snažím zosúladiť skladby s ľuďmi, ktorí ich predvádzajú, a s tým, kde sa nachádzajú vo svojom živote. Texty a hra musia zdanlivo pasovať do situácií, do ktorých sa postavy dostávajú. Znie to jednoducho, ale často je to ťažšie, pretože stále hovoríte, ‚Nie, tá postava to nepovie‘ alebo ‚Ešte taká pokročilá nie je,‘ a tak ďalej. Neustále sa pýtam sám seba, ‚Ako by znela táto konkrétna postava? Aké sú jej obmedzenia? Čo ju odlišuje od ostatných spevákov?‘

Kreatívny prístup k tvorbe skladieb

Pokračuje Carney, „S filmom Once tieto skladby trvalo večnosť dokončiť a s Begin Again som mal tri skladby v hre pre posledný song, ktorý spieva Adam Levine. Rád píšem muzikály o skutočných ľuďoch. Som hudobník celý môj život a poznám veľa hudobníkov, ktorí zlyhali, alebo stratili, alebo sa vzdali, a sú pre mňa rovnako zaujímaví ako tí, ktorí vyhrali Grammy alebo Oscara.“

Carney dodáva: „S filmom Flora and Son, povzbudil som hercov, aby mi poslali linky postáv. Takže Eve a Joe začali hodiť replíky. Skladby vznikajú z postáv a sú veľmi konkrétne vytvorené okolo ich hlasov. Naozaj musíte veriť, že ich píšu tieto chlapci. Keď Flora spieva tú poslednú pieseň, ‚High Life,‘ v bare svojmu synovi, a on jej zarepkuje verš naspäť, pieseň musela robiť veci. Musela znieť pravdepodobne ako skladba týchto dvoch malých postáv, ale zároveň musela pôsobiť ako obrovsky významný moment v oboch ich životoch.“

Prihlásiť sa na THR správy

Prihláste sa k THR správam, ktoré Vám prichádzajú do pošty každý deň. Ostaňte so svojim ponorom do sezóny filmových ocenení načas. Objavte predpovede a záverečné zábery. Pošlite nám tip pomocou nášho anonymného formulára.

Zdroj

Uveď zdroj.